Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudósok nem őrülnek meg?

A tudósok nem őrülnek meg?

Figyelt kérdés
A tudósok nem őrülnek meg az miatt, hogy egy életen át keresik a választ a kérdéseikre még se kapják meg azt?
2016. szept. 15. 23:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Jaj... ez most komoly? Dehogy az, csak nem faradtal el elegge a napkoziben.
2016. szept. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

:DDD


Ez most hogy kerül ide?

2016. szept. 16. 00:12
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Ugy, hogy annyira ostoba a kerdesed.
2016. szept. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Már miért is lenne az?Hallottál Ilya Ivanov történetéről?
2016. szept. 16. 00:21
 5/19 aperitif ***** válasza:
94%

Mit értesz megőrülés alatt? Azt a szófordulatot, jaj, megőrülök, mert nem találom a fél pár zoknimat, vagy az elmebetegséget, pszichózist? Az előbbi biztos előfordul a tudósokkal is, az utóbbi viszont egy olyan betegség, aminek ma még egyértelműen nem tudjuk az okát, de egy biztos: VALAMIBE beleőrülni nem lehet. Na, ennyit az őrületről.

A tudósokról meg annyit, hogy nem az jellemző rájuk, hogy monomániásan keresik egy valamire választ, és az sem, hogy azt soha nem kapják meg.

2016. szept. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb kutató nem paradigmaváltáson dolgozik, hanem már ismert paradigmák részterületeinek feltérképezésén. Nem olyan nehéz választ találni, csak módszertan, idő és pénz kérdése.


A többi tudós meg egyszerre tanár, vagy mérnök, stb. Nem minden tudós kutató.

2016. szept. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 2*Sü ***** válasza:
89%

Az emberi lét alapvető tulajdonsága a kíváncsiság. Megismerni, megérteni, tanulni vágyunk. Ez tesz minket igazán emberré. Ahogy Szókratész mondja: „A vizsgálódás nélküli élet nem embernek való élet.”. Persze nem mindent érthet meg, ismerhet meg az ember, nem minden kérdésére kap választ, de rengeteg dologra igen.


Ez olyan, hogy valaki utazni szeret. Ez is afféle kíváncsiság, ez is válaszok keresése kérdésekre, hogy hogy néz ki Tokió, milyen lehet Londonban eltölteni egy hetet, milyen érzés a piramisok tövében állni, milyen borozni a villányi borvidéken, túrázni a Pilisben, milyen a kilátás az Eiffel-torony tetejéről, milyen fürödni a szovátai Medve-tóban. Aki utazni szeret, az eljut mindenhova, ahova szeretne? Eléggé valószínű, hogy nem. Minél több helyen jár, annál több új úti cél ötlet születik, annál több helyre akar visszatérni, megnézni mondjuk más évszakban, stb… És ebbe beleőrül, vagy ettől boldogtalannak érzi magát? Nem, inkább örül, hogy egyre több és több helyre jut el. Akkor is örül, ha olyan helyen jár, ahol már jó párszor megfordult.

2016. szept. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Salx Narval ***** válasza:
86%
Hát, vagyunk így ezzel páran azt hiszem mármint,hogy nem kapunk választ minden kérdésünkre hiába keressük egy életen át.:D Nem feltétlen kell ehhez tudósnak lenni és beleőrülni sem fog mindenki a kudarcba. A tudósoknál az "őrültségég" valójában inkább egyfajta "megszállottságot" jelent, mintsem konkrét elmebajt. Talán jobb szó ide az erős és egyoldalú elkötelezettség, valami iránt.
2016. szept. 16. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Mojjo ***** válasza:
100%
Tudod, a tudósok sem a nemi szervük ritmikus húzogatásával tengetik a munkaidejüket, hanem kutatásokat végeznek. Azaz dolgoznak. És bizony ennek az az eredménye, hogy de, a kutatás jellegétől függő gyakorisággal bizony kapnak választ a kérdéseikre.
2016. szept. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Két fő csoportra lehet osztani a tudósokat.

1. Akiknek csak munkája az adott tevékenység, nem maga választotta kutatási területét hanem például a munkaadója bízta meg vele. Hobbiból ingyen nem is azzal foglalkozna. Ők egy idő után épp úgy kiéghetnek ahogy bármely más alkalmazott. De nem a munkában hanem inkább a szolgaságban.

2. Akik önszántukból végeznek egy adott kutatást, mint ha hobbijuk lenne és ingyen is csinálják. Ők frissek és fiatalosak szoktak lenni akár még idősen is, tehát nem látszik rajtuk a kiégés, főleg nem a megőrülés. Miért is jelentkezne náluk a megőrülés, hisz akkor hagyják abba amikor nekik tetszik ha úgy éreznék hogy nincs értelme tovább folytatni.

---

Sőt egy öregedésről szóló könyvben olvastam hogy két foglalkozás kedvez legjobban a hosszú életnek:

1. tudós

2. földműves.

Persze azért azt nem jegyezte meg az a könyv hogy egyik esetben sem mindegy hogy alkalmazottról vagy szabad emerről van-e szó. Ugyanis még egy földműves is hamar tönkremehet egészségileg ha rabszolgaként végzi tevékenységét és nem hobbikertészként. Egy középkori jobbágy valószínű nem lehetett túl egészséges és hosszú életű. De egy hobbikertész épp ellenkezőleg, akár a munkahelyen szerzett betegségeiből is kigyógyulhat tevékenysége miatt. Mert azt csinálja amihez kedve van és nem azt amit mondanak neki. Hasonló a helyzet a tudóssal is. A szabad tudósok köszönik szépen jól vannak mind szellemileg mind fizikailag.

2016. szept. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!