Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerinted melyik verzió az...

Szerinted melyik verzió az igaz a Föld létrejöttéről? Az hogy Isten teremtette, vagy évezredek során apró kis kövekből, meteoritekből jött létre? Esetleg más?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ehehehe.
2010. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az esteleg más-ra szavazok :)
2010. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom pontosan mi, de az eléggé valószínűtlen, hogy Isten teremtette volna. Egyszerűen egy "mesekönyvön" kívül semmi sem utal Isten létezésére. És rendre meg is lehet ezeket cáfolni, pl a dínócsontok miért vannak a Földben? Hogy lenne már a Föld pár ezer éves, teljseen egyértelmű hogy ez baromság?


De senki sem tudhatja, majd halálod után megtudod, vagy ha lejön ide az Isten.

2010. ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 X. Maté ***** válasza:
40%
Ősrobbanás előtt Isten se volt :D
2010. ápr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen felesleges ezzel a kérdéssel foglalkozni.
2010. ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszadónak üzenem,h nem szabad szó szerint értelmezni a Bibliát. Az első könyveket, főleg a teremtésről honnan tudták leírni úgy,ahogy volt? Azt úgy írták le, ahogy elképzelték. Én hiszek Istenben, hiszem, h ő hozta létre a világot, és azt is elhiszem, hogy voltak dinoszauruszok és azt is elképzelhetőnek tartom, h különféle részecskék ütközése és stb-je által jött létre hosszú milliárd fényévek alatt a Föld és az összes égitest és minden. És még az evolúciót is elhiszem. És nem azért, mert mindent elhiszek, hanem, mert nem zárják ki egymást és számomra és sok istenhívő számára is elfogadható. Csak érdekességképpen mondom, h nagyon sok ismert tudós, Nobel-díjas tudós keresztény volt és ma is sok ilyen van. Én eléggé fizikás-kémiás tudományban tevékenykedek és dolgozok és mondhatom,h valamelyest értek is a munkámhoz.....és még mindig sziklaszilárd a keresztény hitem!

és még egy gondolat: bebizonyítani valamiről,h nem létezik sokkal nehezebb, mint bebizonyítani,h létezik. Istenről még SOSE bizonyították be, h nem létezik!

És szinte biztos vagyok benne,h Istent nem úgy kell elképzelni, mint egy embert. Mi el sem tudjuk képzelni, mennyire összetett lehet.

2010. ápr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem az utolsó válaszadónak,hanem a 14 30as válaszadónak üzenem! :)
2010. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Esetleg más. A kérdésben felsorolt másik két "elmélet"-nek egyébként nincs sok híve.
2010. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Biztosan más.

Az egész Naprendszer együtt jött létre egy nagyrészt hidrogénből álló felhőből. Ez a gravitáció hatására elkezdett sűrűsödni, és ahogy összeomlott, örvényleni is kezdett. A központban alakult ki a Nap, körülötte, leszakadt csomókból a bolygók. Nem kis meteoritokból álltak össze, hanem nagy anyagörvényekből.

2010. ápr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Esetleg mas?Az en velemenyem ez:nezzuk meg azt hogy mibol kezdodhetett minden?Ahhoz hogy barmi legyen kell egy elkepzeles,egy gondolat.Valakinek ki kelett talallnia hogy egyalltalan legyen,szerintem Isten az en ertelmezesemben,mi voltunk mindannyian,a sok,a hatalmas,az ero,kigondoltuk hogy legyen,aztan elkezdtunk tovabb jatszani az univerzummal.Hisz az univerzum ,az elet szinte mernoki munkaval megalkotott,es segiti egymast mindenben,ezt biztos hogy meg kelett tervezni,hogy igy mukodjon,Aztan teltek ev milliok es az egzbol levallt egz,es megegy....es ez folytatodott milliard szamban...Isten letezeset meg senki sem bizonyitotta,tehat tenykent semmikep sem kezelheto.Proballj meg te most egy agyag babuba fujdogallni hogy az eletre keljen,ez abszurdd elkepzeles.A bibliaban pedig barmi is le legyen irva,emberek irtak...
2010. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!