Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nagyon elfelejtettem átváltani...

Nagyon elfelejtettem átváltani négyzetkm-ről, tudtok nekem SOS segíteni? Gyorsan kéne a válasz. Az interneten nem találtam semmit erről: 600 négyzetkm-t akarom átváltani mm-be.

Figyelt kérdés
kb. 5 percen belül kéne sürgősen! Előre is köszönöm mindenkinek!

2016. okt. 16. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
EZ nem az SOS gyorssegély. Területet egyébként nem lehet átváltani hosszra.
2016. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
négyzet mm-be?
2016. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt te sosem fogod. A km2 ugyanis a terület (vagy felszín, felület) mértékegysége, míg a mm az hosszmértékegység. Hány centiméter hosszú egy strandlabda felülete? Hány kilométer hosszú a Csendes-Óceán felszíne? Ezek pont ugyanolyan értelmezhetetlen kérdések.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy hány mm2 1 km2, akkor egybillió (ezermilliárd) a váltószám a kettő között (10^12). Vagyis egy km2 az egybillió négyzetmilliméter.

2016. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:
mm-be nem tudod átváltani, négyzetmm-re pedig ezermilliárd a váltószám, azaz hatszázezermilliárd négyzetmm.
2016. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tehát a tudomány nem tud segíteni. :D

Stephen Hawking szerint nincs orvosság a problémádra.

[link]

2016. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dq ***** válasza:
2016. okt. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dellfil ***** válasza:

Fogadok, hogy négyzetméterbe akarod átszámítani. Egy négyzetkilométer egyenlő egymillió négyzetméterrel.

Ezért 600 négyzetkilométer egyenlő 600 millió négyzetméterrel.

Nagyon elkapkodtad a kérdés kiírását, látszik a sietség... :D


dellfil

2016. okt. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!