Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha visszamegyek a múltba és...

Ha visszamegyek a múltba és beszélek magammal, akkor emlékeznék a régi énnem emlékemire? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Vissza megyek a múltba akkor Isten nem létezik? Mert ha visszamegyek a múltba ő maga is múltban lesz? Vagy hogy is van ez? Meg a vissza a jövőben 2részében miért nincs rendőr, mikor az 1-ben van? Bocsi a helyesírásért. :D

2016. okt. 18. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet az időben utazni
2016. okt. 19. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ez az egyik része annak a paradoxonnak, ami miatt az időutazást lehetetlennek tartják.

De ez csak azt jelenti, hogy vagy lehetetlen az időutazás, vagy a paradoxonnak olyan feloldása van, amit még nem ismerünk.

Teóriák vannak, pl. a múltba utazás új, külön idősíkot teremt, vagy az, hogy a múlt módosításának hatása nem azonnal jelenik meg stb.

Jelen fizikánk nem tud választ adni. Vagy, mert lehetetlen az időutazás, vagy mert a módját, annak fizikáját még nem ismerjük.

2016. okt. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kulcsszó a "ha". Ez nem teljesül. A többi már emiatt érdektelen. Az idő egyirányú.
2016. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:

A tudomány úgy működik, hogy az ember megfigyel jelenségeket, mér, ezek között összefüggéseket keres és talál, ebből modelleket alkot, amik legtöbbször fizikai törvények, képletek formájában öltenek testet.


Jelenleg nem ismerünk módot arra, hogy hogyan lehet visszamenni az időben. A megfigyeléseink alapján erős a gyanú, hogy sehogy, bár elvileg a tér topológiája akár lehetőséget is nyújthatna rá. Mivel hogy nem ismerünk olyan anyagot, ami időutazáson esett át, nem volt mit megfigyelni, nem volt mit mérni, így nem ismerjük az időutazást leíró törvényeket sem.


Magának az időutazásnak a hipotézise – feltételezése – is számos kérdést, problémát vet fel, aminek csak egy része a kauzalitási – ok-okozati – probléma, hogy ha visszamegyek 2000-be, megölöm önmagamat, akkor nem élem meg a 2016-os évet, így nem tudok visszamenni, hogy megöljem magam, ergo 2000-ben senki nem öl meg, ergo megélem a 2016-os évet, vissza tudok menni 2000-ben, meg tudom ölni magam, ergo nem élem meg a 2016-os évet…


Van ennél problémásabb vetülete is a dolognak. Képzeld el, hogy van egy féreglyuk. A „bemenete” mondjuk a földszinten van, a kimenete meg a 10. emeleten. Pont annyit megy vissza időben a féreglyuk, mint amennyi idő kell ahhoz, hogy leessen egy golyó a 10. emeletről a földszintre. Most gondolsz egyet, és beledobsz egy golyót a földszinten a lyukba. Az ugye megjelenik pár másodperccel korábban a 10. emeleten, és pont beleesik a „bemeneti” lyukba, tehát mikor beledobod, már tapasztalnod kell, hogy az egyszer már időutazáson átesett változata a golyónak szintén egyidőben esik a lyukba azzal a golyóval, amit te dobtál bele. Ergo a 10. emeleten immár 2 golyó jelenik meg, amik egyszerre esnek bele a lyukba a te golyóddal, így a 10. emeleten immár három golyó jelenik meg. A dolgot logikusan levezetve végtelen számú golyó mozogna a féreglyuk két oldala között, ami előtte csak egyetlen példányban létezett. Ez az energiamegmaradás súlyos megsértése lenne. Pont azért nem feltételezzük, hogy léteznek féreglyukak, mert ez végtelen mennyiségű energiát szabadítana fel.

2016. okt. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én mondtam h nincs időben utazgatás
2016. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Hawking úgy véli,hogy nincs az időutazás a múltba. A jövőbe pedig lehetséges, de nem abban az értelemben,ahogy mi gondoljuk. El kell menned egy fekete lyukhoz, ott "körözni" kicsit,pl a te időszámításodhoz képest mondjuk fél évet. Addig itt a Földön több száz év is eltelhet. Te visszajössz ide úgy,ahogy elmentél, de a föld jóval idősebb lesz.

Na de a kérdésedre a válasz: az időutazás nem zárná ki Isten létét. Mivel mindig létezett, s fog is, nincs olyan,hogy nem volt egy pillanatban. Olyan stabil állandó.

A magaddal való találkozásra 2 elméletem van:

Van a saját életed,a saját múltaddal. Most megépíted a épet, visszamész, találkozol magaddal, de ez nem a te saját, egyszer már megélt múltad,hanem létrehoztál egy új múltat,ami sztem véget ér és kitörlődik az emlékeidből, mikor visszautazol. Mert akkor ebben az esetben Dokinak is emlékeznie kellett volna 1985-ben,hogy már jártak Martyval 1955-ben.

Vagy:ha önmagaddal összefutsz, megsemmisül a tér-időkontinuum,és elpusztul a világegyetem.

A rendőrös sztoridat nem értem :D

2017. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gazell válasza:
53%

Szerintem nem, mert igaz, hogy magaddal találkozol, de attól függetlenül még egy másik személy vagy.

Amúgy Elvileg nem is talákozhatnátok, mert kitoljátok egymást, szóval egyikőtök meghal, ha érintekztek vagy beszéltek. De ez csak szerintem van így..m

2017. febr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!