Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi található ott?

Mi található ott?

Figyelt kérdés

Ha teszem azt horizontálisan vannak a bolygók, csillagok (Merkúr, Vénusz, Föld,....), akkor mik vannak horizontálisan?


Jó, tudom, hogy elég, furcsa, (nagy baromság) amit kérdezek, de... elgondolkodtam rajta, és ... biztos van aki tudja rá a választ.


Köszönöm 16/f.



2016. nov. 1. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a bolygok 'horizontalisan' vannak, akkor mik vannak horizontalisan? Biztos hogy ezt akartad megkerdezni?
2016. nov. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Shai-Hulud ***** válasza:
Ha teszem azt agyalágyult vagy, akkor ki az agyalágyult? :D
2016. nov. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fuss neki még egyszer a dolognak.
2016. nov. 2. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy az általad felsoroltak (Merkúr, Vénusz, Föld) csak bolygók, nem csillagok.
2016. nov. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Relatív..
2016. nov. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 EagleHUN ***** válasza:

Szerintem a második szónál a vertikálisra gondoltál és nem újfent a horizontálisra.


És nincs ott semmi. 1-2 kisebb objektum keringhet így, meg néhány emberalkotta szerkezet.


Ez a naprendszer kialakulásával van összefüggésben, hogy így alakult ki. Szóval nem véletlen. Illetve ez a nap menetirányában vagy azzal ellentétesen való keringés lenne.


A por és gázfelhő a galaxis körül haladt is és amikor a gravitáció hatására zsugorodni kezdett, akkor így nem csupán forgásba hanem örvénylésbe is jött! Az örvénylés irányát és síkját viszont meghatározta a galaxis körüli pálya iránya, arra merőleges az örvénylés.


Pont úgy mint a lefolyóban a víz lefelé folyik és az északi féltekén az egyik irányba, a délin a másik irányba forogva folyik le.


Ennek az örvénylésnek a lendületét mind a mai napig megőrízte a naprendszer.


https://www.youtube.com/watch?v=QuMydfLwgfk

2016. nov. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ohkéé.. hát igen, tényleg hülyeséget írtam másodjára VERTIKÁLIST akartam írni. Naaa mind1.


Különben is csak hirtelen felindulásból írtam a kérdést.

DE! az utolsó válaszolónak külön köszönöm, hogy megpróbált segíteni és (értelmes) választ adott! ;)

2016. nov. 2. 20:46
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
@EagleHUN: Vicces a hasonlatod, de sajnos a lefolyó víz irányát a lefolyó alakja erősebben meghatározza, mint a Föld forgása miatti Coriolis-erő: [link]
2016. nov. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Vertikálisan részben utólagos jövevények, részben kilökődött törmelék található, de ezek a pályák nem stabilak. Nem, nem furcsa kérdés, nem baromság, sőt, nekem tetszik.
2016. nov. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!