Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Aki ezt megnézve, max három...

Aki ezt megnézve, max három mondatban összetudja foglalni, tehát tud válaszolni az ott felvetettekre és miértekre, annak nagyon kíváncsi lennék a véleményére! :D A világegyetem nem tudja mit csinál egy tárgy amig mi meg nem figyeljük. Kérdés: Miért?

Figyelt kérdés

Nem régiben küldte nekem a haverom, őt foglalkoztatják az ilyen dolgok... és kíváncsi lenne mások véleményére is a videó kapcsán. Akinek esetleg lenne ötlete, és szívesen megosztaná véleményét, azt szívesen fogadom, akár privát üzetben is! :)

[link]



2017. jan. 9. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
49%

1: VOLT már párszor a kérdés!

2: NEM a megfigyelés számít, hanem a megfigyelhetőség, vagyis a megfigyelés LEHETŐSÉGE.

3: Nem kell hozzá intelligens lény.

2017. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:
100%

Rossz oldalról szerzed be az ismereteidet.

A kvantumfizika itt (mivel nem vagyok kvantumfizikus, bocs a pongyola fogalmazásért) a dolgokat halmazokként kezeli, melyben a "megfigyelés" csupán azt jelenti, hogy egy adott halmaz információ szempontjából kapcsolódik egy másikhoz, közös halmaz lesz. Ez nem jelent tudatos, emberi megfigyelőt, csupán az információ-kijutás valamilyen módját, ami a másik, szeparált halmazt eléri.


A megfigyelés nem jelent mást, minthogy valamilyen fizikai formában információ-kinyerés történik. Ehhez nem is kell emberi megfigyelő.

2017. jan. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!