Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki megtudná mondani, hogy...

Valaki megtudná mondani, hogy ennek hogyan jön ki az eredménye?

Figyelt kérdés

3 kislány utazik a buszon. Mindegyik kezében van két kosár, mindegyik kosárban két macska, mindegyik macskának van két kölyke. Két kislány leszáll, mert megláttak láttak egy pókot.

KÉRDÉS: Hány láb van a buszon?



A válasz 124. DE HOGYAN JÖN KI A 124?? LETUDNÁ ÍRNI VALAKI NEKEM LÉPÉSRŐL - LÉPÉSRE


2008. okt. 9. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

124-8 (a pók)=116

116-2 (a fennmaradt kislány)

ha 2 lány leszállt, már elvileg csak macskákkal kell számolni, de mivel a 114 nem osztható 4-gyel, 3 lehetőség van:

a. nem jó a megoldás

b. a vezető bácsi is bele van számolva

c. vannak nem 4 lábú macskák is, ez esetben elég sok megoldás lehet..

2008. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg a 124 nem jó megoldás. Eleve nem egyértelmű a példa, hiszen azt írja "mindegyik kezében van két kosár", ez jelentheti, hogy minden kézben 2 kosár van, meg azt is, hogy minden kislánynál van 2 kosár, azaz kezenként 1.

Nade ugye ha két lány leszáll a buszról, akkor már csak 1el kell számolni. 1 lánynak van 2 lába, plusz érsük úgy, hogy mindkét kezében két kosár, amiben két macsak van, az 8 lábat jelent kosaranként. A kölykökkel nem is kell számolni, hiszen az is macskának számít.

tehát: 8 (láb/kosár) * 4 kosár (kezenként 2db) + 2 (a lány lába) + 8 (a pók lába) =42 láb.

De még ha mind a 3 lánnyal számolnánk akkor se lenne 124.

2008. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

sehogy.


vagy a feladatot nem írtad le jó, vagy a megoldás nem jó.


a póknak 8 lába van, a kislánynak 2


marad 114 láb.

a vezetőnek van 2

marad 112 láb (ez )

azaz összesen 28 macska. ami nem rakható ki a 1 macsak+2 kölyök kombinációval.


másik megoldás, hogy a pók nincs a buszon (a lányok azért szállnak le, hogy megnézzék)


ekkor 124-2= 122 láb marad. (a muszon maradó kislány)

-2 a vezető miatt az 120

ez 30 macska, ami 10 rendes és 20 kölyök.

a 10 rendes macska 5 kosárban van (minden kosárban 2 macska)

mi kevés a 3 kislánynak (feltéve, hogy a leszálló kislányok nem vitték magukkal a kosaraikat.)


a jó megoldás egyébként ez alapján:

1 kislány 6 kosár 12 macska 24 kölyök + vezető


2 + 12x4 + 24x4 + 2= 148 láb.


és akkor más utas nincs a buszon, de a vezető igen, a pók nem a buszon van, és a két leszálló kislány fennhagyta a buszon a kosarakat macskástul.

2008. okt. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A megoldás jó,mert a matektanárom kitudta számolni csak pihent agy kell hozzá :D De amúgy ez a házink és aki megtudja az 5-öst kap érte de nekem nem megy.

Ja, Ez a tiszta kvíz vagy mibe volta az m1-en és ott 124 volt a jó megoldás!!!

2008. okt. 9. 16:14
 5/14 anonim válasza:
100%
Biztos,hogy így van pontosan ez a feladat?Mert én is kiszámolgattam egy pár variációt de nem jön ki a 124.És ki mondta neked,hogy annyi?Most már én is kíváncsi lennék,hogy a megoldás rossz vagy a feladat?Tényleg nem elég egyértelmű.
2008. okt. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mi az,hogy kimondta??Mondtam abba a vacakba volta az m1-en és ott elfogadták.

És csak tudják,hogy mi a jó....

És mondtam a tanáromnak kijött!!

2008. okt. 9. 16:24
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, hát akkor majd ha matek órán elmondják a megoldást, oszd meg velünk légy szíves. Látod, már mennyien vagyunk rá kíváncsiak..
2008. okt. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Bocs de amikor elkezdtem írni a kommentet akkor még a tiéd nem volt kint!
2008. okt. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Buszvezető = 2 láb

Pók = 8 láb

1 kislány = 2 láb

1 kosár 2+4 macskával = 24 láb

1 kosár 2+4 macskával = 24 láb

----------

60 láb összesen.


Ha feltételezzük hogy ott hagyták a leszálló kislányok a macskáikat, akkor +96 láb, tehát 156 összesen.


A feladat nem tekinthető matematikai feladatnak, mivel nincs egyértelmű megoldása a szöveg alapján.

2008. okt. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy kislánynak és a sofőrnek 4 lába van. A pókot nem számoljuk bele. Hiányzik még 120. 6 kosár van, akkor 20 macskaláb kell legyen egy kosárban, azaz 5 macska. Ami lehetséges. Mindegyikbe van egy kandúr és egy nőstény. Egy kiscica közös nekik, és mindkettőnek van még egy másik macskától.
2008. okt. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!