Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány méteren halálos kb....

Hány méteren halálos kb. fejest ugrani a vizbe?

Figyelt kérdés
Egyis ismerösömmel vitáztam. Mert néztün egy filmet hogy a csávö kb 80 méterröl ugrott egy fejest a vizbe és tulélte. De szerintem egy fejes már ilyen üagasságba halálos hiába rakta magaelé a kezét. Utána az on vitáztunk h szerintem ha lábal érkezik az ember vizbe akkor több esély van a tulélésre mint ha fejjel lefelé kézzel elöre. Szerintetek?

2017. febr. 4. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg dologtól függ. Milyen mély a víz, milyen szögben és milyen testtartásban érkezel, mekkora a tested, sós vagy édes víz (kicsit nagyobb a sós víz sűrűsége, így a felhajtóereje is) stb...
2017. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 EagleHUN ***** válasza:

Ahogy első írta sok mindentől függ.

És még valamitől, az ember a legkisebb légellenállással zuhanva (csak a sűrű légkör alsó 4km-én érvényesen!) ha jól emlékszem kb maximum 240km/h ig tud felgyorsulni.


Tehát ha pl 100km/h-val becsapódni már halálos és azt 100m magasról éred el, akkor már tök mindegy hogyha 800-ról is ugranál.

(Ha jól emlékszem a sima szabadesésben vízbecsapódással tényleg olyan 100m körül van a túlélhetőségi határ.)


Mindezzel csak azt akarom szemléltetni hogy nem a magasság számít hanem hogy mekkora sebességű a becsapódás.


Ha lelassítod magad valamivel akár 1 km-ről ugorva sem biztos hogy halálos.

Pl siklóruhával lehet lassítani, de ha hassal zuhansz széttett kezekkel már az is növeli a lehetséges magasságot.

Csak ne felejts el függőlegesbe váltani a becsapódás előtt. :)


Siklóruha:

https://www.youtube.com/watch?v=jTnmIEQ2yOs

2017. febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EagleHUN ***** válasza:

Bocs itt egy jobb videó a siklóruháról:

https://www.youtube.com/watch?v=WRqnTODwvEA

2017. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100 méterről? komoly, meg függ hogy mennyi levegő van a vízben
2017. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!