Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jézus haploid, vagy diploid volt?

Jézus haploid, vagy diploid volt?

Figyelt kérdés
Ha nem volt apja, akkor haploid kell, hogy legyen, ami elég egyedi és életképtelen lenne az emberiség történelmében. Ha diploid, akkor Isten génjei a Földön vannak, mivel egy 2000 éves mintából könnyedén ki tudunk vonni DNS-t. Partenogenézis nem jöhet szóba, mert akkor nő lenne. Milyen választ ad erre a vallás?

2017. febr. 26. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Haploid sem lehetett, mert akkor is csak X kromoszómája lett volna, márpedig emlősökben úgy van, hogy az Y kromoszómán levő TDF (Testis-determining factor) az ami hímnemű felé tereli a fejlődő embriót. (Ez nem egy kőbe vésett igazság az egész állatvilágra nézve, de az emlősökben éppenséggel így van.)

Szóval ha egy haploid ember életképes lenne, akkor nő(szerű) lenne.


A magam részéről az egyetlen értelmes magyarázat az, hogy József volt a világtörténelem leghiszékenyebb férje. A vallásosoknak nyilván más magyarázatuk van.

2017. febr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Ha haploid lenne, akkor nem lehetett volna férfi. Ha haploidként életben maradt volna, és egészséges lett volna, akkor már az is csoda lett volna.

Az Isten által adott gének már nincsenek közöttünk, mert Jézus utód nélkül távozott.

2017. febr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy ha Jézus diploid, és igaz a történet, akkor 23 kromoszómát kapnia kellett Istentől. Ezekből a kromoszómákból származó géneket lehetne kimutatni, nem szükséges, hogy legyen utódja.


Félreértés ne essék, én ezt mesének tartom és egyetértek az első kommentelővel, csak kiváncsi vagyok, hogy egy vallásos egyén erre milyen magyarázatot ad. Kaptam már olyan választ is, hogy ez csak mellékes dolog, kötözködés stb. - ez szerintem csak egy kitérő válasz.

2017. febr. 26. 18:18
 4/14 dq ***** válasza:
64%

"Ha diploid, akkor Isten génjei a Földön vannak"


Nem az ő génjei (mint hogy neki nincs olyanja), hanem az általa teremtett gének. Ami persze nem túl információgazdag, mert hogy minden gént ő teremtett.

2017. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez teleologikus érvelés - azt kell feltételezned hozzá, hogy a géneket Isten közvetlenül, a jelenlegi formájukban teremtette. Ez téves feltevés, a tudomány bizonyította, hogy a génkészlet nem állandó, rendkívül változékony.
2017. febr. 26. 18:35
 6/14 dq ***** válasza:
37%
Nem vagyok biztos abban hogy a leghalványabb fogalmad lenne arról amiről beszélsz.
2017. febr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor kérlek fejtsd ki, hogy hol a gondolatmenetem hibája.
2017. febr. 26. 20:03
 8/14 dq ***** válasza:
11%
Nincs is gondolatmeneted.
2017. febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Micsoda érvek..
2017. febr. 26. 21:58
 10/14 Wadmalac ***** válasza:

Az egész szűznemzéses sztoriban nincs SEMMI tudományos.

Nem is lesz.

A keresztény vallást köti a szent könyvük, Jézus születése dogma, nincs, nem is lehet tudományos magyarázata.

Minden magyarázási próbálkozás előre halálra van ítélve.

2017. febr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!