Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány darab magyar autó rendszá...

MarkXXD kérdése:

Hány darab magyar autó rendszámot lehet legyártani?

Figyelt kérdés
Ugye a legelső rendszám AAA-001. Az AAA kezdésú rendszámokból van 999. Engem az érdekel hogy hány darab rendszám van pontosan ZZZ-999-ig. Próbáltam már párszor kiszámolni, de soha nem sikerült, mindig elrontottam valahol.

2017. márc. 9. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Az angol ábécét, vagyis 26 betűt használhatsz fel, tehát kombinatorikailag:

26*26*26*10*10*10 = 17576000, tehát 17 és fél millió.


A valóságban ennél kevesebbet, mert ebből egy csomót nem adnak ki (pl. SEX, KAN, meg hasonlók) meg ezek nem mindegyike autó rendszám (U betűs pl. motor, Y lassú jármű, stb.)

Ráadásul pl. az O, Q betűvel kezdődőeket sem adják ki, Q betű nem lehet az utolsó betű sem.

Viszont vannak egyedi rendszámok is, igaz nem sok.

2017. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem valahogy 456 és fél millió jött ki, de túl lusta vagyok ahhoz, hogy megnézzem, hogy igazad van-e, úgyhogy inkább csak hiszek neked. :D Mellesleg kiváncsi vagyok, hogy mit csinálnak akkor, amikor eléri a Q, Y, U, és hasonló furcsa rendszámokat ez a rendszer. Mert tudom, hogy az nagyon sok idő múlva lesz, de egyszer eljön az az idő, és olyankor mi van?
2017. márc. 9. 17:11
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Mekkora mázlista, akinek az AAA-000, és a ZZZ-999-es rendszám jut. De egyébként ha valaki fizet, akkor a jelenleg elérhető rendszámok közül nem lehet kérni olyan rendszámot, amelyet mi szeretnénk? Nincs kocsim, ezért nem tudom, de mintha így hallottam volna.
2017. márc. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért az AAA-001 a legelső rendszám?
2017. márc. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Újrakezdhetik például az elejéről: hány A/B/C/D-s rendszámú autó szaladgál vajon jelenleg az utakon? 99%-ukat már rég kivonták a forgalomból.


Vagy továbblépnek a 4 betű, 2 szám kombinációkra, amiből még több van, 45 millió. Ezeket ugye ma is kérheted, ha kifizeted.


Mondjuk itt már igen sokat kéne szűrni, nyilván tele van trágárságokkal (SEGG, PUNA, G*CI), sima szavakkal (TYUK, ZSIR, VESE), nevetséges betűkombinációkkal (ITYI, PUPU, BEEE), na meg nevekkel (Tóth Józsinak nem adunk LACI rendszámot).


Szóval a legértelmesebb megoldás az elölröl kezdés.

2017. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

"Nekem valahogy 456 és fél millió jött ki"

Ha ennyi lenne, akkor még egy darabig nem fogyna ki. Gondolj bele, hogy Magyarország lakossága ~10 millió fő.


"Mellesleg kiváncsi vagyok, hogy mit csinálnak akkor, amikor eléri a Q, Y, U, és hasonló furcsa rendszámokat ez a rendszer. Mert tudom, hogy az nagyon sok idő múlva lesz, de egyszer eljön az az idő, és olyankor mi van?"


Nem olyan sok idő már. Tavaly fogyott el az N, az O-t kihagyják, most a P fut.

Az N kb. másfél év alatt elfogyott.

Egyébként ezeket a betűket nem adják ki: (O, Q) Ezeknek meg más a funkciója: (motor: U; pótkocsi: W, X; lassú jármű: Y).


Tehát még kiadják a: P, R, S, T, V, Z - t és vége. Ez 10 éven belül esedékes. Addigra szerintem teljesen új rendszámot fognak kitalálni, hasonlóan az 1990-es váltáshoz.

2017. márc. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
71%

Kicsit off:

" ebből egy csomót nem adnak ki (pl. SEX, KAN, meg hasonlók)"


A kivont rendszámok megállapítóit érdekes módon pár szó nem zavarta, ASS, GAY, CUM rendszám van kint. Az utánfutók még nem tartanak ott, de tutira lesz WTF.

:D

2017. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
68%
Megnéztem, O és Q kezdetű rendszámok sem lesznek kiadva (legfeljebb egyediben), mert a számítógépes felismerő rendszerek összekeverik.
2017. márc. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"26*26*26*10*10*10 = 17576000, tehát 17 és fél millió."

Te a 000 sorszámút is beleszámoltad.

A nélkül 26*26*26*9*9*9 a felső korlát, aminél ténylegesen nyilván kevesebb lehet az előbb említett korlátozó szabályok miatt.

2017. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Te a 000 sorszámút is beleszámoltad.

A nélkül 26*26*26*9*9*9 a felső korlát"

Nem. Akkor lenne ennyi, ha egyáltalán nem lehetne 0. Tehát ha pl. 047 sem lehetne.

Ha csak a 000-t nem engedjük (nem tudok róla, hogy ezeket ne adták volna ki), akkor 26*26*26*999 db van.

(Egyébként az AAA kezdetűeket sem adták ki, AAB-vel kezdték az új rendszámokat.)

2017. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!