Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megnéztem az Érkezés c....

Megnéztem az Érkezés c. filmet, és az egyik tudós egy olyan kérdést szándékozott feltenni az ufóknak, hogy hogyan tudnak fénysebességgel utazni. Ha fénysebességgel közelít valami, akkor azt addig nem vehetjük észre semmivel, amíg le nem lassít, nem?

Figyelt kérdés
Olvastam/olvasom Asimov regényeit, és ott is felmerült már ez a kérdés bennem. Mi a véleményetek? :)
2017. márc. 11. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Így igaz.

Viszont az UFO-t nem tudod megkérdezni, mert az maga a repülő dolog. UFO-lény, akit te kérdezni akarsz.

2017. márc. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Tévedés. Ha már kérdezed, nem UFO. Az UFO Azonosítatlan objektum. Te pedig egy azonosított lényt kérdezgetsz.


Egyébként az UFO nem tud fénysebességgel utazni. Nem képes annyi energiát előállítani, amivel felgyorsul c-re. De a fantáziádban még ennél is többel tudod utaztatni. Mindössze lehatározás kérdése. Felhívom a figyelmet, a scifi szóban van egy "fi". A fénysebesség innen van.

2017. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jujj de megköríted a válaszod. Ezen része egyáltalán nem érdekel. Felőlem nevezhetik focilabdának is.

A kérdésem nem az ufora vonatkozott, hanem az éppen aktuális objektum észlelésére. Az ufot csak mellékesen írtam, hogy honnan vettem ezt a kérdést. És nem a fantáziámra bízom a választ, hanem - nálam - okosabb emberek válaszaira.

Megkaptam a szükséges választ a kérdésre az első válaszolótól. Nekem ennyi elég. Köszönöm mindkettőtöknek.

2017. márc. 11. 18:18
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

Ezzel együtt szépen lepontozták ezt a választ is.

Hogy miért... rossz napjuk volt, vagy mi?

2017. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mosom kezeimet. [link]
2017. márc. 11. 22:35
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Ha fénysebességgel közelít valami, akkor azt addig nem vehetjük észre semmivel, amíg le nem lassít, nem?"


Ezt több pontra szedném.

Nézzük azt a verziót, hogy valami pontosan fénysebességgel közeledik felénk.

Mivel a fénynél semmi sem gyorsabb (hmmm, tachionok eléggé teoretikusak, most hagyjuk ki), így igaz, nem kaphatunk a fénysebességgel közeledő dologról semmi infót, amíg ide nem ér.

De azt is tudjuk a mai fizikánk szerint, hogy a fénysebességet tömeggel rendelkező test nem érheti el. Így fénysebességgel csak elektromágneses vagy gravitációs hullám fog érkezni, "idegenek" nem.


Nézzük a fénysebességet nagyon megközelítő sebességgel érkező testet. Na ezt már észlelhetjük érkezése előtt, hogy mennyivel előre, attól függ, milyen messziről jön ezzel a tempóval, ugyebár a saját fénye folyamatosan lehagyja valamennyivel, előbb ér ide.


Amúgy, ha létezhetne fénysebességgel haladó test, azt is lehetne érzékelni, csak nem szemből, hanem oldalról.

Olyan fénykúpot "tolna" maga előtt, mint amilyen hangkúp a hangsebesség fölött haladó repülő orrától kialakul.

Ez a 45 fokos félkúpszögű kúp végigsöpörne mindenen a pályája mellett, csinos kis felvillanással.

Ahová a kúppalást még nem ért el, nem látszana, ahol már áthaladt, ott igen.

2017. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!