Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány hibát véltek felfedezni...

Hány hibát véltek felfedezni az alábbi cikkekben?

Figyelt kérdés

* [link]

* [link]



2017. ápr. 21. 20:59
 1/3 Wadmalac ***** válasza:

Nem elírásra gondolsz, ugye?


Hm...

Nem tudom, nekem egy kicsit soknak tűnik mindaz a szolgáltatáskupac, amit ettől a holdtól elvárnak.

Tévé, internet, mobil, térképészeti, katasztófa-megelőző (vagy éppen katasztrófa esetén segítő) tevékenység...

És mindez egy frekvencián? (hát éppenséggel nem derült ki, mi lesz azon a frekvencián, a kommunikációja vagy a számítógépes működése)

A fotó alapján mondjuk böszmedék dög nagy műhold. Nem tudom, ennyi tevékenységhez ezen elfér-e minden szükséges kütyü illetve az energiaellátásuk.


Azért jó lenne tudni, neked milyen kifogásaid vannak a cikk ellen.

2017. ápr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1. Mongólia nem bocsájtott fel műholdat, csak egy meglevő műholdon - ABS-2A - vesz igénybe szolgáltatást.

2. Ezt a "bérleményt" MongolSat-1-nek hívják nem Mongol Sat 1-nek

3. "Egy televíziós műsorszórásának, internetes és telekommunikációs szolgáltatásnak" kell sávszélesség. Éppen ezért már eleve gyaníthatólag nem 1227 megahertzes vivőhullámon működik a műhold. (Megjegyzem a GPS L2-es vivőhulláma 1227,60 MHz); hanem inkább a műsorszóró műholdak által használt KU-sávban.

4. Az 1227 MHz valójában 12 darab 27 MHz sávszélességű csatorna.


Források:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]


Én csak azért morgok egy ilyen láttán, mert egy műszaki cikket megíró/továbbközlő (ez ugyanis elvileg egy MTI-cikk) újságírónak azért figyelmesebbnek kellene lennie.


"A fotó alapján mondjuk böszmedék dög nagy műhold. "

A fotón ráadásul nem is az ABS-2A látható, hanem az Asiasat-6:

[link]

2017. ápr. 26. 16:13
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

A két cikket összevetve gyanúsan azonos szóhasználat léátható, minimális mondatrendi eltérésekkel.

Szerintem a cikket az origo meg az index is ugyanabból a cikkből vette át, az a cikk meg alapból csakennyi infót tartalmazott.

Szóval ők csak fordítottak és közöltek egy eredetileg is hibás hírt.

Nem tudom, mik a kedvenc külföldi hírforrásaik, de akkor ezek szerint azokat kéne lecserélni hitelesebbekre.

Az mégsem várható el egy általános (nem tudományos) médiától, hogy a tudományos cikkeket ne csak átvegyék, hanem minden szempontból ellenőrizzék is.

Ilyen hitelesség céljára vannak kifejezetten tudományos oldalak.

2017. ápr. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!