Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy papírlapon az alábbi öt...

Egy papírlapon az alábbi öt állítas olvasható. (lent) AZ állítások közül melyik igaz, melyik hamis?

Figyelt kérdés

Lap tartalma:

"

EZEN A LAPON 1 ÁLLÍTÁS HAMIS

EZEN A LAPON 2 ÁLLÍTÁS HAMIS

EZEN A LAPON 3 ÁLLÍTÁS HAMIS

EZEN A LAPON 4 ÁLLÍTÁS HAMIS

EZEN A LAPON 5 ÁLLÍTÁS HAMIS"



Szerintem: "ezen a lapon 4 állítás hamis" igaz, de nem egészen. Mivel az 5. állítás paradoxon (szerintem), ezért esélyes a 4. állítás, mivel egynek igaznak kell lenni, de mivel az alábbi állítások úgy szólnak "ezen a lapon 1 ... 3 állítás hamis" ezért ennek igaznak kell lenni, mivel a 4. állítás kimondja, hogy 4 állítás hamis

Jó most már értem... azt hiszem. Magukra visszahatnak az 1.2.3. állítás.

De azért kiváncsi vagyok, hogy jó.Szerintetek?


2017. ápr. 22. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket úgy kell érteni, hogy PONTOSAN annyi állítás hamis, vagy hogy van ennyi hamis állítás?

Ha az előbbi, akkor a 4. egyedül igaz, a többi meg hamis.

Ha utóbbi, akkor nincs értelmes megoldás. De nem az 5., hanem a 3. állítás miatt. Csak páros számú állításra lehetne megoldani. Vagy ha úgy vesszük, hogy a 3.-nak egyszerűen nincs igazságértéke, akkor az 1. és 2. igaz, a 3. semmi, a 4. és 5. meg hamisak.

2017. ápr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pontosan ennyi darab állítás hamis.

Köszönöm a válaszod

2017. ápr. 22. 21:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezen a lapon 1 állítás hamis.

2017. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!