Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ausbildung Németországban?

Ausbildung Németországban?

Figyelt kérdés
Németországban eléggé ismertek az ú.n. Ausbildung-ok. Erről szeretnék kérdezni, hogy van-e itt olyan aki magyarként ment ki oda ezt tanulni? Ha valakinek van ehhez tartozó tapasztalata, vagy ismerete, az jelentkezne, mert lenne pár kérdésem ehhez... Előre is nagyon nagyon szépen köszönöm :)

2017. ápr. 23. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

pl. nem az van hogy elmész eladónak, hanem 2 évig tanulsz "kassierer"-t, azaz eladót, addig kb 600-700 eurót kapsz, majd ha kitanultad keresel 1000-1200-at.


vagy pedig Einzelhandelskaufmann-t tanulsz, ami ugyanúgy eladó, de pénztár mellett polcokat is feltölt. ez az ausbildung 3 évig tart, és ugyanúgy 600-700at keresel, majd ha kitanultad akkor kapsz 1300-1400.-at.


szerintem ez az "ausbildungsrendszer" kész agyhalál és modern rabszolgáság. évekig "tanítanak" olyasmit amibe 2 hét alatt belejössz, és 3 évig full munkát végzel fél, vagy harmadannyi fizetésért, mint amennyi járna.


Kőművesek, (Mauerer), Ácsok (Zimmerer) és Hegesztők (Schweisser) viszont elég jól keresnek úgy hallottam.

2017. ápr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Igen, lényegében úgy működik ez, mint ahogyan az első leírta. Én még egyenlőre nem végzek ilyet, de a párom már csinálta. Informatikusnak tanult, szóval csak erről tudok írni. 2 nap iskolában tanult 3 nap meg dolgozott. Ezek kb. 2-4 évig tartanak, de a leggyakoribb a 3 éves ausbildung. Havonta 700 eurót kapott fizetést, ami az ausbildung befejezése után felmegy.

Szerintem ez egy remek rendszer és mindenhol be kellene ezt vezetni. Ha úgy gondolod, hogy nem jó, akkor fogalmad sincs, hogy mi a jelentősége és csak vaktában dobálod a szidásokat rá.

2017. ápr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
arra jó, hogy egyetlen állásra "specializálódj", hogy megtanítsák az embernek, hogy egyetlen egy dologra jó, és meg se próbáljon emberként működni.
2017. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
#3: ...ellentétben a magyar szakképzési rendszerrel, ami csak úgy ontja magából a reneszánsz polihisztorokat? Nem tudom te milyen világban élsz. Az Ausbildung-rendszernek annyi a célja, hogy legalább egyvalamit megtanuljon rendesen az illető, mégpedig lehetőleg élesben, ezt pedig maradéktalanul teljesíti is.
2017. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hogyan találok iskolát, vagy ez hogy működik? Fizetős ez a képzés? Én rendezvényszervezést szeretnék tanulni, lehetőleg Münchenben.

Köszönöm az eddigi válaszokat. Ha ebben még valaki tudna nekem segíteni azt megköszönném nagyon...

2017. ápr. 29. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!