Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az hogy lehet, hogy az ember...

Az hogy lehet, hogy az ember átlagos testhőmérséklete 36-37 °C, mégis melegnek, forrónak érezzük a 34 °C-os termálvizet?

Figyelt kérdés

A mi testünk melegebb, mégis a vizet érezzük melegebbnek.


Köszönöm.


2017. máj. 21. 22:23
 1/7 Mojjo ***** válasza:
100%
Nem tudom, én imádom a meleg vizet/termálvizet, és a 34 fokost még életemben nem éreztem forrónak... Ha valaki mégis annak érzi, valószínűleg azért, mert a bőre a levegő hőmérsékletéhez szokott (márhogy úgy aznap, mielőtt belement a vízbe), ami alighanem alacsonyabb volt.
2017. máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"ember átlagos testhőmérséklete 36-37 °C"

Nem egészen: az ember átlagos maghőmérséklete ez.

A bőröd ennél jóval hűvösebb lehet - és értelemszerűen mindent melegnek érzel, ami a bőrödnél melegebb.

2017. máj. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ami engem illet, a 34 fokos vizet egyáltalán nem érzem én sem forrónak, nálam ez csak langyos. Az ideális hőfok fürdéshez (nekem) a 36 fokos víz, úgyhogy nálam pontosan a testhőmérséklethez igazodik ez a dolog.
2017. máj. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:
100%
Az ember hőt termel. Ezt a hőt leadja a bőrén keresztül. A külső hőmérséklet kisebb. Erre vagyunk berendezkedve, valójában ettől lesz a testhőmérsékletünk 36-37°C. Ha 34°C-os vízben vagy, a tested kevesebb hőt tud leadni, miközben ugyanúgy hőt termel, így akár a testhőmérséklet is emelkedhet. Melegnek érezzük a 34°C-ot, mert nem ehhez vagyunk szokva, nem ehhez a hőmérséklethez alkalmazkodtunk az evolúció során.
2017. máj. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igen, a bőr hűvösebb
2017. máj. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Jól mondod, átlagos. Alapvetően a belső hőmérséklete ennyi, amit néhány helyen (testnyílásokban, hónaljban) kimérhetsz. A bőrfelület nagy részén azonban a hőmérséklet ennél kevesebb, akár 34°C-nál is. Ebből következően egyes testfelületeidnél abszolút mértékben is lehet a termálvíz melegebb. Van azonban egy másik jelenség is, mégpedig a bőrfelület rendkívüli érzékelőképessége a hőváltozásokat illetően. A jellemzően 20-25 fokos levegő után a termálvíz akár 10 fokos hőkülönbségét feltétlenül észreveszi a szervezet. Fölfelé és lefelé is. Ha azonban egy ideig benne tartózkodsz, az emberi érzékelőszervek már a valós különbséget észlelik, ezért van, hogy a hidegebb és melegebb vizet is "megszokja" az ember. És ekkor már a valós értéket érzékeli.
2017. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2017. máj. 22. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!