Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehetett ez az égi jelenség?

Mi lehetett ez az égi jelenség?

Figyelt kérdés
Tavaly ősszel az egyik holdmentes éjjel egy csónakból pecáztunk ketten. Semmi fényforrás nem volt a közelben, a várostól messze voltunk. Az egyik pillanatban olyan vakító fény lett, mintha csak felkapcsolták a lámpát. Pár másodpercig tartott. A cimborám azt mondta amikor felnézett utána, az égen megszűnt egy pici fénycsóva.
2017. máj. 22. 21:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg egy hullócsillag semmisült meg a légtérbe és az csinált nappali fényt?
2017. máj. 22. 21:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem kizárt, tűzgömbnek hívják(bolida)
2017. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tutira meteor tűzgolyója volt. Ilyen, mint ez (ignorálni a cikk alien szenzációhajhász címét):

[link]

2017. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EagleHUN ***** válasza:

Ha tudnál pontos dátumot és időt is mondani vissza lehetne nézni aznap észleltek-e ilyesmit.

A rengeteg kamera miatt ugyanis már ritkán marad észrevétlen az ilyen tűzgolyók felvillanása, és felkerülnek az internetre.

Szóval jó esély van rá hogy nem csak ti láttátok és kis szerencsével még felvétel is lenne róla.

2017. máj. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Franciaország, 2016 október utolsó napjai.
2017. máj. 23. 12:44
 6/7 EagleHUN ***** válasza:

Uhh. Arra nem gondoltam hogy nem kishazánkban pecáztál.

Nyilván így is visszakereshető az infó, csak Franciául is tudó ember kell hozzá...

2017. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Október? Orionid lehetett. Október elejétől november elejéig sűrű forgalom van.


Keresgéltem, de ebből a meteoresős időszakból francia videót csak október elejéről találtam.

2017. máj. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!