Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent az amikor azt...

Mit jelent az amikor azt mondják h pl az autokban a kormány 10 & 12 oránál kell fogni, egyártalán mit jelent ez h 12 oránál vagy 5oránál?

Figyelt kérdés
2017. máj. 24. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

A 0 (vagy 12) óra az északi irány. A 6 óra a déli. A többi értelemszerűen kelet, nyugat, északkelet, stb.

Az autó kormányát bizonyosan nem a 10 és 12 óránál kell fogni. Ez azt jelentené, hogy jobbal fent, ballal a vízszintes és a fent közötti harmadban.

2017. máj. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
100%

Láttál már analóg órát? Tudod, amin mutatók vannak. Na, akkor ha tudod, ott hogyan helyezkednek el a számok, azt is tudod, ezek mit jelentenek.


Az autó kormányát meg ne 10 és 12 óránál fogd.

2017. máj. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja igen bocsi elirtam 10&2-nél kell a kormányt fogni :)
2017. máj. 24. 11:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ez a 10 & 2 (vagy másképp 10-óra 10 perc) már rég megdőlt. Sokkal biztosabban kézben tartod az autódat, ha 9 óra 15 percnél fogod. Könnyebben, és határozottabban tudsz szükség esetén hírtelen manővert csinálni az autóval. Bár sok oktató még mindig a 10 óra 10 percet tanítja, engem 14 éve is már a 9:15-re tanított az oktatóm. Nem véletlen, hogy ott (arra felé) van a legtöbb autó kormányának a küllője, ami kényelmesebbé is teszi a fogást.
2017. máj. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

A rallisofőrök fogják régóta 9:15-nél.

Onnan lehet hirtelen nagy kitérítéseket húzni mindkét irányba. Amióta egy kézzel szinte folyamatosan a kéziféken vannak, már ez sem igaz.

NASCAR pilóták 9:15-ön fogják, az Indycar pilótái is, de ott már csak 9:15-nél van kormány is. :D

A 10:15 marha kényelmes a magukat kormányra húzó embereknek, akik mögül észrevétlenül ki lehetne lopni a háttámlát.


Az az igazság, hogy a kormányszervók általános elterjedésével szinte az egész fogáspozíció téma kiavult a világból.

2017. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én az egyik kezemmel a kormányt fogom másikkal a sebességváltót, de automataváltós autóban szerintem a 9-15 jobb.
2017. máj. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

Azt hiszem, a képről egyértelmű, én hol szoktam fogni. Súgok: négy pont is van. :D

[link]

2017. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Autópályán, - ahol csak kicsiket kell forgatni - a 8 és 4 óra a legkényelmesebb, mert akkor meg tudom támasztani a kezem a könyöklőn. Szervokormányos autóról beszélek.


Városi forgalomban a 10 és 2 óra jobb.

2017. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!