Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tanárom azt mondta, hogy a...

A tanárom azt mondta, hogy a fizika biosz kémia összefonódik és nem lehet elhelyezkedni az egyiken ha a másikat nem tudod. Szóval ha szeretem a fizikát de a kémiát utálom akkor felejtsem el, hogy bármi esély legyen arra, hogy fizikával foglalkozzak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de minimális kémiát akkor is kell tudnod, illetve a határterületeket kerülni, tehát pl a magfizika nem túl ajánlott, mert oda radiokémia is kell, stb.
2010. máj. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

valahol a tanárodnak igaza van...

a fizikához kell egy pici kémia, ha azzal akarsz foglalkozni, valamilyen szinten kémiát is tudnod kell.

viszont a biosz hogy a fenébe jönne a fizikához azt nem értem.


egy bme-s

2010. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Részben igaz, részben hülyeség.

Valóban összekötődik, de a kémiának az a része ami egyetemen fizikusként tanulhatsz, teljesen más mint a gimis kémia, a szemléletmód pedig végképp más.


Szóval az hogy most gimiben utálod annak semmi köze ahhoz, hogy ha egyetemen "érintitek" fizikusként akkor az ne menne.


Én geofizikus vagyok és se kémiát se földrajzot nem szerettem különösebben gimiben, egyetemen viszont elég jól ment mindkét részhez fűződő tárgy, mert teljesen máshogy tanították.

2010. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi
2010. máj. 17. 18:03
 5/6 Silber ***** válasza:
100%
Viszont az utolsó válaszadó üzenete ne jelentse azt neked, hogy nem kell megtanulni az alapjait. Mert ha a középiskolai kémiát nem sajátítod el a megfelelő szinten, nem fogsz tudni mit kezdeni az egyetemi szinttel. Nagyon sok függ attól, hogy milyen tanárt fog ki az ember. És hogy megnyugtassalak, elég kevés a jó tanár (pontosabban az, aki jól magyaráz).
2010. máj. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
megnyugodtam :D köszi. csak az a baj, hogy szkeptikusan állok hozzá az egészhez. azt mondják, hogy az atom elektronokból meg protonokból áll, ez tök jó, biztos be lett bizonyítva de ha nem mondják meg, hogy hogyan, nem bizonyítják be, hogy tényleg, akkor az egész borul, és számomra értelmét veszti, így nem is tanulok rá. ezek után meg a legkevésbé se fog érdekelni, hogy mi jellemző a heterociklusos vegyületekre :D
2010. máj. 17. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!