Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen számot kapunk, ha...

Milyen számot kapunk, ha összeadjuk az ÖSSZES valós számot 0 és 1 között?

Figyelt kérdés

Tehát a nullát és egyet még nem, de 'mindent', ami közötte van.

Ez egy konkrét érték, vagy végtelen, vagy van valami határértéke?



2017. jún. 14. 14:30
1 2
 1/17 Wadmalac ***** válasza:
53%

Tutira végtelen.

Végtelen darab nullánál nagyobb szám. Itt már a szám nagysága nem is számít.

2017. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Wadmalac ***** válasza:
55%

A határértékhez vezető ilyen összegek NEM az összes valós számot tartalmazzák.

Mondjuk egy szumma 1/n n egész és tart 1 -> végtelen, az határértékes.

2017. jún. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Végtelen sok mondjuk 0,8 és 0,9 közötti valós szám van. Ezeket alulról becsülhetjük 0,8-cal, vagyis 0,8*végtelen az összegük. Csak a 0,8 és 0,9 közti számok összege végtelen. Vagyis az összes 0 és 1 közti valós szám összege ennél nyilván nagyobb, vagyis az is végtelen. Azt hiszem bármely két valós szám közötti összes valós szám összege végtelen.


Az, hogy végtelen sok nullánál nagyobb számot adunk össze rossz indoklás. Pl. szum 1->végtelenig 1/n^2 esetén is ez van, mégis van határértéke.

2017. jún. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Úgy a legkönnyebb belátni, hogy minden számhoz (az 1/2-et kivéve) van egy másik a tartományon belül, amiknek az összege 1, például az 1/4-nek a párja a 3/4. 0 és 1 között végtelen sok szám van, ezekből végtelen/2=végtelen sok páros alakítható ki ilyen módon, ezek összege így 1*végtelen=végtelen, tehát a számok összege végtelen (vagyis szépen úgy mondjuk, hogy a számok összegének nincs határértéke, vagyis divergál/divergens).
2017. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Wadmalac ***** válasza:
63%

Az, hogy végtelen sok nullánál nagyobb számot adunk össze rossz indoklás.


Rájöttem, azért írtam a másodikat. :D

2017. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
A #4 válasz szellemes és szemléletes azok számára is, akiknek gondjuk van a végtelennel.
2017. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%
Akkor miért lettem lepontozva? ...
2017. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 sadam87 ***** válasza:
14%

"A határértékhez vezető ilyen összegek NEM az összes valós számot tartalmazzák."

Ha összeadjuk az összes valós számot -1-től +1-ig (vagy mindkét oldalon nyitott, vagy mindkét oldalon zárt halmaznak tekintve), akkor az össze szerintem eléggé 0 lesz, hisz (a 0-n kívül) minden számát a reciprokával adjuk össze. Pedig az adott intervallumon az összes valós számot tartalmazza az összeg.

2017. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

"miért lettem lepontozva?"

IQ error miatt. Sajnos sok ember, ha matekpéldával találkozik, rosszul lesz és vöröset lát.

2017. jún. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8: Itt a reciprok az ellentett akart lenni. De kihozhatók más számok is, pusztán átrendezéssel.

Miközben az identitásfüggvény integrálja nulla és egy között 0,5.

2017. jún. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!