Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a belsőépítész...

Mi a különbség a belsőépítész az építész és az építészmérnök között? Melyik mit csinál?

Figyelt kérdés

Mindenféleképp építészetben szeretnék majd tovább tanulni de sajnos nincsen elég háttérinformációm róla. Szerintetek melyik éri meg a legjobban? És melyikkel lehet a legjobban keresni?

Válaszaitokat előre is köszönöm :)



2017. jún. 18. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne az legyen a szempont, melyik éri meg, melyikkel lehet keresni - az legyen: mivel szeretnél foglalkozni. Nincs az a pénz, ami megéri, ha olyan munkát kell egy életen át végezni,amit nem szeretsz.

A fő különbség: belsőépítész, építőművész: MOME, nagyon erős rajztudás kell hozzá

építészmérnök BME, Győr, Debrecen - műszaki oldal erős, jól kell tudni rajzolni, de a matematika és fizika is kell.

Szeretsz rajzolni? matek hogy megy, szereted?

[link]

[link]

[link]

2017. jún. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen építészetben szeretnél dolgozni akkor igazából a keresetet nem is értem, hogy miért kérdezed :D Ha eldöntötted, akkor ez lesz.


Egyébként sajnos az építőiparban dolgozó mérnökök bére elég tré, szóval a jó keresetről tényleg felesleges vitázni. (pl:Nem egy villamos mérnöki kereseti kategória ). Vidéken a fizu kb 130-140 nettó lesz kezdésképpen.


Ha ez nem tántorít el, akkor ezek közül az építészmérnököt választanám a helyedben. Ilyen irányban végzett ismerőseim közül sokan kivitelezésben is el tudtak helyezkedni. Belső építészként szerintem ez kevésbé lehetséges, míg mondjuk egy szerkezetkonstruktőri építészmérnököt esetleg fel vesznek oda is.

2017. jún. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a kereseten lenne a fókusz. Azt csak azért kérdeztem, mert eddig bárkinek említettem, hogy ebben a szakmában akarok továbbmenni akkor az emberwk kétféle képpen reagáltak:

-az jó, mert jól lehet vele keresni

-hát te hülye vagy, éhen fogsz halni

Ezért voltam csak kíváncsi igazából :)


Rajzolni nagyon jól tudok ezért érdekelne inkább a belsőépítészet, de ha ránézek egy épületre mindig azon gondolkodom leginkább, hogy vajon, hogyan kell azt megtervezni. Mi alapján dől el, hogy milyen anyagból készül? És nagyon érdekel, jogy milyen szabályok alapján terveznek. Na meg, hogy milyen számításokat kell alkalmazi...bár igazából minden érdekel az épületek tervezési folyamatával kapcsolatban :)

Szerintetek lányként is van esélyem elhelyezkedni?

2017. jún. 19. 01:13
 4/4 anonim ***** válasza:
A BME-n például az építész szak azon ritka kivételek egyike, ahol több a nő, mint a férfi, szóval ezzel nem lesz gondod.
2017. jún. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!