Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért sírunk? Mi haszna van...

Miért sírunk? Mi haszna van ennek a szervezet számára?

Figyelt kérdés
Más állatok is sírnak???Mit tartalmaz a könny?
2008. okt. 18. 11:01
 1/5 anonim válasza:
89%
Meregtelenito hatasa van ,szamos toxin tavozik a konnyek reven,a kornea nedvesen tartasaban ,akiknel a konnymirigy nem mukodik megfeleloen ,mukonnyet hasznalnak
2008. okt. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen és mi a helyzet az érzelmekkel?Sokk hatására miért sírunk és hatódunk meg?És miért nem elég a vizelet és a verejték a méregtelenítésre?AKkor gondolom ez csak másodlagos funkció a könnynél.Az evidens, hogy nedvesen kell tartani a szemet, de mikor sokat sírunk, akkor elég sok vizet is vesztünk.Ha a Szaharából jöttünk miért engedhettünk meg ekkora veszteséget...?
2008. okt. 18. 11:53
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Kb két napja adtam egy részletes választ erre a kérdésre, de ez úgy az ötvenedik ilyen kérdés. Sok szerencsét a kereséshez.



Egyébként meg a sírás nem méregtelenít, nem tudom hol hallottad ezt a hülyeséget. Bizonyos hormonokat úgy néz ki eltávolít a szervezetből, amik miatt kissé megenyhül a rossz kedvünk és kész.

2008. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet__..


"A könny nem csak síráskor válik ki, hanem ásításkor, szemirritáció fellépésekor és úgy mindig, hiszen ezzel nedvesítjük a szemünk.

Egyetlen ismert állatfaj sem tud sírni (könnyezni természetesen igen, hiszen mi nedvesítené a szemüket).

Érdekes viszont hogy a síráskor kiváló könny kémiailag különbözik a máskor kiválsztott könnytípusoktól. Szerintem laikusnak eléggé semmitmondóak ezek a vegyületek, de itt utánanézhetsz: [link]


A könnymirigy termeli a könnyet de nem csak ő játszik szerepet a könnyezésben, hanem az egész lacrimal apparatus (nem tudom magyarul hogy nevezik, könny apparátus talán).

[link]

A kép bal felső sarkában van a könnymirigy, jobb oldalt a könny apparatust és az orrt összekötő vezeték.


Egyes tudósok szerint a sírás során megszabadulunk egy bizonyos mennyiségű stressz hormonoktól."

2008. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
na ez jó kérdés.én is szeretném tudni,hogy mitől van ez.
2011. szept. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!