Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudatos álmodás?

Tudatos álmodás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég régóta, mindig mikor álmondom, vagy emlékszem az álmomra, akkor álmomban tudom bármiféle ellenőrzés nélkül, hogy álmodom. Tehát ha álmondom, akkor 95%-ban tudom is hogy álmodom.


Több típusa van az álmaimnak:


1.Az esetek 50-60%-ában nem tudom irányítani az álmot, csak szimplán átélem, viszont bármikor ha akarok fel tudok kelni belőle.


2.Az esetek 20-30%-ában az álmaim tudom befolyásolni, döntéseket hozni, dolgokat megváltoztatni, az álmot újrakezdeni.


3.Az esetek legkisebb %ában, az álmot tejes mértékben irányítom, változtatom. Viszont ilyenkor csak pár másodpercre tudom csinálni azt amit akarok, utána elkezd minden világosodni, elmosódni. Ha eltelik 1 kis idő, akkor ismét pár másodpercig tudok álmodni, utána megint elmosódik és fehéredik.


4. Általában itt olyan álmaim szoktak lenni, amik a szobámba játszódnak le, nagyon félelmetesek, démonok, szellemek vannak benne. Álmomban rettegek és csukott szemmel fekszem az ágyban mozdulatlanul. Ezt szinte 100%-ban akkor álmodom, ha úgy alszom el, hogy nem a hasamon fekszem, vagy ha nincs takaró a fülemen vagy a lábamon, vagy ha nyitva az ajtóm. Ebből az álomból nem tudok felkelni.


5. Olyan álmok, amikben azt álmodom, hogy felkelek. Az első alkalommal nem tudom, hogy álom. Viszont ha 1 alkalomnál többször álmodom 1 álomban, akkor hamar rájövök.



Az 5. kivételével minden típusban tudatában vagyok annak, hogy álmodom.


Viszont sokszor van, hogy nem emlékszem egyáltalán az álmokra és azt írták, hogy a tudatos álmodók minden álomra emlékeznek és mindig álmondnak, akkor én nem lennék tudatos álmodó, vagy csak nagyon kezdő?


Köszi a válaszokat!



2017. júl. 30. 14:51
 1/2 anonim válasza:

Ha tudod irányítani az álmaidat akkor tudatos álmodó vagy. Nyilván még sokat kell gyakorolnod, és akkor akár minden este sikerülhet.

Még a 4.-hez tudnék annyit mondani, hogy az esetleg alvási paralízis lehet. Az azt jelenti, hogy ugye mikor álmodsz, az agyad 'lebénítja' a tested, hogy ne csináld azokat a mozdulatokat amiket álmodban. Viszont ha tudatosan álmodsz, akkor van hogy túl gyorsan ébredsz fel, mert teljesen tudatában vagy annak, amit álmodban csinálsz, ergo az agyad működik, de a tested még a bénultságban van. Ez azt eredményezheti, hogy az agyad valami okot keres a mozdulatlanságra, és odaképzeli a démonokat, ezek esetleg a mellkasodon ülnek, vagy hasonló, és nyomást érzel vagy ilyenek. (Innen jött a lidércnyomás szó is)

2017. júl. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Illés Dani válasza:
Youtubon van egy csatorna tanulom magam névvel annak van egy ilyen videója nézd meg ott mindent elmond
2017. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!