Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jó matekosok segítségét...

Jó matekosok segítségét kérném, szerintetek ez most hogy van? (valószínűségszámítás)

Figyelt kérdés

Előre hangsúlyozom, ez csak egy példa, nem veszek részt ilyen nyereményjátékban. Csupán kíváncsi vagyok már régóta, de egyszerűen nem jutok a végére... :/


Szóval van egy nyereményjáték, ahol 400 emberből 1 embert fognak nyertesként kihúzni. Tegyük fel, hogy valamilyen oknál fogva én 4 emberként veszek részt ezen a nyereményjátékból, azaz 4-szer annyi esélyem lesz, mert nem csak egyedül vagyok, hanem 4 van belőlem. Ilyenkor annyi az esélyem a nyerésre, mintha 100 emberből 1 ember sorsolnának ki?


Vagy ez nem így van, tök más a logikája? Bocsi ha hülyeség... :D


Köszi a választ!



2017. aug. 10. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Ha csak egy szelvénnyel játszol, azaz egy emberként veszel részt, akkor 1:400 az esély, azaz 0,25% de ha 4 szelvénnyel játszol, vagy ahogy te fogalmaztál 4 emberként veszel részt, akkor 4:400 az esély hogy te nyersz, azaz 1% és igen, ez ugyan olyan mint ha 1:100 hoz lenne az esélyed, azaz 100 emberből húznának egyet, mert akkor is 1% az esély a nyerésre

4:400= 0,001 0,01x100

2017. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A számolást a végén bocsi, elfelejtettem kitörölni😂😄
2017. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mostmár tiszta! Ezer hála, köszi!! :D
2017. aug. 10. 21:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Szívesen, és csak úgy kíváncsiságból hány éves vagy?😁
2017. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok. Miért? :D

És ráadásul matek tagozatos vagyok, még akkor is, ha nem látszik, na de legalább ezt is tudom már. :D

2017. aug. 10. 21:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak mert ez elég kis matektudást igényel😄
2017. aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még tudj hozzá, hogy ez a valószínűség egy elvi érték. A gyakorlatban lehetséges, hogy napi húzás esetén is ezer évig kell várnod, hogy kihúzzák téged azonosító a számot.

Tehát azt jelenti, hogy ha ezt borzasztó sokszor ismételnék, akkor, bár eleinte összevissza kerülhetsz sorra, egyre inkább minden századik esetben. Tehát az ismétlések számának növelésével a gyakoriság tart az 1 százalékhoz.

2017. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!