Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezek miknek a rövidítései?...

Ezek miknek a rövidítései? (logaritmus függvény def. )

Figyelt kérdés

Az f: R+->R, f(x)=LOGaX ( a>0 és a nem egyenlő 1) függvényt a alapú logaritmusfüggvénynek nevezzük.


nem tudtam rendesen leírni de bárhol meg lehet találni 'logaritmus függvény' néven...(fontos emelt szintű matek érettségi előtt állok pls írjatok!) csak az a lényeg h. felelet közben h. mondjam ezeket a szar rövidítéseket :S

Előre is köszi!


2010. máj. 26. 12:33
 1/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Tudományok rovat?

"emelt szintű matek érettségi előtt állok"

Szerintem ne menjél a környékére se...

Mit nem értesz?

f: függvény

R: valós számok halmaza

LOG: logaritmus

a: a log alapja

2010. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha egyetemre/főiskolára jelentkeztél, akkor gazdaságmatematika tantárgynál kössed fel a gatyádat!
2010. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
f függvény az R plusz nyíl R-en, tehát értelmezési tartománya a pozitív valós számok halmaza, értékkészlete a valós számok halmaza, x helyen felvett helyettesítési értéke meg 'a' alapú logaritmus x, ahol 0<a<1 vagy 1<a
2010. máj. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az f-t pozitív valós számok halmazából valós számok halmazába képező f(x) = log a x függvényt, ahol a > 0 és a nem egyenlő 1 ... nevezzük.

Ha már szóbeli..

2010. máj. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az f függvény a nullát is tartalmazó pozitív valós számok halmazát képezi le a valós számok halmazára. Az x pontban a függvény értéke megegyezik logaritmus a alapon x-el, ahol az a pozitív valós szám, és az értéke nem 1.


Valami ilyesmire gondoltam, de nem 100%. Talán az a 0-t tartalmazó nem kell, de a 0 tudtommal nem pozitív szám, ezért írtam oda...

Amúgy szerintem idiótaság matekból szóbeli, csak akkor szükséges, ha tanár akarsz lenni...

2010. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az első két válaszoló kivételével köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt!
2010. máj. 27. 16:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy ezeknek a jelöléseknek a megfejtése gondot okozz, ne aggódj. Az emelt matek érettségi nem azért van, hogy bebizonyítsd, hogy matekból zseni vagy. Az, hogy mennyit tudsz az emelt matek anyagából, annak függvénye, hogy suliban miket vettetek. Mi nagyon sok témakört vettünk. Megtanultunk egy sor olyat, ami egyetemre kellett és úgy, ahogy ott kell. Minket e miatt nem tanítottak meg a jelekkel leírt matekos szövegek "olvasására". Tanítottak integrálni, deriválni, kongruenciával számolni, mátrixműveleteket végezni, komplex számok n-edik gyökeit számolni, gráfokban javító utakat készíteni, stb. ugyanakkor SOHA nem használtuk a minden és a létezik jeleket. Soha nem írtuk fel, hogy egy függvény honnan hova képez. Soha nem végeztük el a feladatmegoldás előtt a kikötéseket.

Tehát ne hallgass azokra, akik egy számukra eleminek számító jelölés miatt megszólnak.

2010. máj. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!