Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elvileg külföldön vannak...

Elvileg külföldön vannak hobbi biológus csoportok akik garázsban hasonlókban dolgoznak, kisérletezgetnek. Magyarországon van hasonló? Vagy legalább online biológia kedvelő csoport?

Figyelt kérdés
(nem olyan csoportok akik +18 as dolgokat csinálnak, ezért is irtam most ide)

2017. szept. 13. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

"akik +18 as"


Nem +18, hanem 18+

(Ha gondolod, magyarázd el a +18 mögötti logikát. Tényleg érdekelne.)

2017. szept. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha középiskolás vagy: Miért nem kérezkedsz be egy rendes kutatólaborba nézelődni? Van, ahol fogadnak így diákokat. Vagy kérd meg a biosztanárod, hogy laborokból szerezzen neked "leselejtezett" eszközöket. Azokon jókat lehet játszani :)
2017. szept. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.

Kössél bele a betonba

2.

Köszönöm hogy normálisan válaszoltál.

2017. szept. 14. 09:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom honnan szedted ezt a garazs-biologus csoportot (sot, csoportokat). En biologus vagyok, eddig eszembe se jutott garazsban kiserletezgetni, mar csak azert sem, mert ugye a kiserletek soran keletkezo veszelyes hulladekokat valahogy kezelni kell. Amugy is eleg maceras lenne atvinni a felszerelest egy garazsba.


Ha ilyen otthoni kiserletezesre gondolsz (bab csiraztatas, tojashej lemaratasa ecettel stb), azok otthon elvegezhetoek, de ahhoz sem biologus, sem csoport, sem garazs nem kell.


Ha viszont kutatasban gondolkozol, akkor ahogy #2 mondta, csatlakozni kell a Kutato Diakok mozgalomhoz ( [link] de akkor a garazst felejtsd el, ezek rendes laoborokban folyo kutatasok.


Azt nem egeszen ertem, hogy egy biosztanarnak honnan kellene tudnia kiszuperalt laborcuccot szereznie, es azt sem hogy mire mennel veluk. (A magyar laborok jellemzoen akkor szuperalnak ki barmit, amikor mar teljesen elromlottak.) De azert a zurichi bolhapiacon egyszer valoban lattam laboruvegeket, csak azokkal meg nem sokra megy az ember.

2017. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Külföldön tolják ezt, még PCR-t is szerválnak így tehetősebb iskolák. Szerintem ilyen 60-as évekbeli muzeális értékű fugákat meg kicsorbult lombikokat simán lehetne szerezni egyetemekről, a pipetta sem tűnik olyan kivitelezhetetlennek, reagensek már neccesebb, de egy belevalóbb, kreatívabb biosztanár már ennyiből is feltalálhatná magát, ha akarná :)
2017. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Egy riport szerüségből szedtem. Azt hiszem francia országban volt konkrétan és a garázs alatt ne konkrétan garázst érts. Garázsnak hívták de lehet most hülyeséget mondok mert már nem emlékszem mindenre pontosan. De azt hiszem volt hogy illegállisan elfoglaltak egy házatt és ott rendezkedtek be egy ideig és rendeztek be egy labort nem két nap alatt.

2017. szept. 14. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!