Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elmélet miért nem találkoztunk...

Elmélet miért nem találkoztunk még földönkívüliélettel?

Figyelt kérdés

Úgy érzem túlbecsüljük a technologiánkat,mi kutatjuk az idegenlétformákat és jeleket keresünk hol alakulhatott ki élet.Ez olyan mintha egy lakatlan szigeten várnánk egy repülőt ami elmegy felettünk és csak akkor jeleznénk ha már látjuk.Mi is jeleket keresünk,de nem adunk semmi életjelet,hogy itt értelmes élet van a mi technologiánkal sokkal értelmesebb lenne jelezni,hogy a bolygón élet van mint kutatni.Lehet hogy a fermi paradoxon müködőképes és hemzseg az univerzum az élettől,egy faj amelyik az úrutazásraképes egy csomó bolygón megfordulhatott és már nem érdekli az kezdetleges élet ezért csak olyan bolygókat keresnek ahol intelligens élet alakult ki és ehhez jelzések kellenek,hogy itt értelme élet van.

Szerintetek reális az elméletem?


2017. szept. 18. 16:16
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Bocsi az íráshibák miatt gyorsan gépeltem:)
2017. szept. 18. 16:19
 2/25 anonim ***** válasza:
70 fényévnyi körzetben már a mi rádiójeleink zengenek mindenhol.
2017. szept. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Valószínűleg hemzseg az univerzum az élettől, de ezzel együtt hatalmasak a távolságok. Ha csak úgy a semmibe küldenéd a jelet az nagyon hamar elgyengül. Négyzetes. Kétszeres távolságon negyede a jelerősség. A sima tv adást pár tízezer km-re küldjük, ehhez képes akár csak 50-100 fényév távolság is szeretnél jelet küldeni, hát milliószor-milliószor-milliószor-milliószor-milliószor olyan erős adó állomás kell, hogy a vételi jel kb ilyen legyen. Célzott adás könnyebb lehet, de hatalmasak a távolságok.
2017. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

1 rádiójel adást küldtünk az űrbe ha jól tudom az is hitler volt :DD Jó békés ember küldte ki az első rádióhullámot :P

Egy másik feltevés ha nem használnak rádiójeleket én inkább olyan jelzésekre gondolok mint a kepler megfigyel exbolygókat napunknál pl mesterségesen sötétiteni valamit esetleg valami villogólézeres kütyűt kitenni a bolygónk pályájára vagy valami ilyesmit kitalálni.

2017. szept. 18. 16:42
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy adást küldtünk ki, hanem egyszerűen az 1936-os berlini olimpia nyitóünnepsége volt az első. De ott nem az volt a cél, hogy utazzon az űrbe, ez csak mellékhatás. Pont, hogy az a cél, hogy minél kevesebb "menjen mellé" mert az veszteség a távközléses cégnek. De ezzel együtt valamennyi zajt keltünk. Azóta is folyamatosan. Hogy ezt valaha valaki fogja-e majd, hát erősen kérdéses. A led villogóval meg szintén ez a baj. Kicsit más nagyságrend mondjuk egy pulzár vagy kvazár. Gondolj bele, egy pár fényévre levő csillag fénye mennyire szétszóródik, te egy csillag teljesítményéhez mérhető villogót akarsz kirakni? Ha meg sokkal kiesebb akkor meg egyszerűen a nap fénye elnyomja és kész.
2017. szept. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
jogos
2017. szept. 18. 16:51
 7/25 A kérdező kommentje:
De ettől függetlenül könnyebb lenne jeleket,új jelrendszereket kialakítani mint csinálni 100 új szupertávcsövet és azzal lessegetni a több fényévnyire levő csillagokat.
2017. szept. 18. 16:55
 8/25 A kérdező kommentje:
vagyis nem könnyebb hanem értelmesebb lenne legalábbis az én szemszögemből.:)
2017. szept. 18. 16:56
 9/25 anonim ***** válasza:

Egy dolgot mindig elhanyagolnak ezzel kapcsolatban.

Az élet a földön kb. 4 milliárd éves.

És kb 100 éve állunk úgy technikailag hogy képesek lennénk a legközelebbi naprendszerben levő bolygóval kapcsolatot létrehozni. A földi civilizáció a mai formában kb. még 100 évig éli a fénykorát azután erős hanyatlásnak fog indulni. Tehát az értelmes élet csak egy felvillanás időben. Ezek a felvillanások az univerzumban csak nagyon ritkán és térben távol történnek, ezért kicsi a valószínűsége hogy kapcsolatot tudunk teremteni egy másik életformával. Annak a lehetősége hogy egy másik bolygón egy kezdetleges életformát találunk kb 1^6-szor valószínűbb.

Persze elutazgatni minden bolygóra sokkal nehezebb mint rádióüzenetet küldeni. Az igazán jó az volna ha lehetne olyan távcsövet építeni ami képes volna egy távoli bolygón levő élet (akár növényzet) nyomait észrevenni.

Ezzel az esélyeink megsokszorozódnának.

2017. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Te magad írtad, hogy 80 éve ment ki az első jel a világűrbe. Innen csak elméleti síkon: ha 80 fényévnyi távolságon belül - mondjuk 75 fényévnyire - valaki fogta és esetleg célzottan válaszol az 70-75 év múlva ér ide hozzánk. Szerinted a mostani módszerek hülyeségek, de még meg sem vártad az első lehetséges eredményt :D


Ha te most kapnád a cókmókod és felvinnél az utolsó exobolygóra egy villogó ( vagy rádióadó) bizbaszt annak a jeleit majd csak 75 év múlva fognák és 150 év múlva lenne válasz és ehhez add hozzá az exobolygód keringési idejét, mert ha annak egy kőr 237 év akkor ennek egy része hozzáadódik a válaszidőhöz. Esélyed sincs megélni a Nobel-díjat, sajnálom. :D


Akkor most a +75 éves módszer nem jó, de a +150 éves módszer jó, mert azt te találtad ki ? :D


Az univerzum 10+ milliárd éve alatt akárhol kialakulhatott bármilyen életforma, esetleg fejlett is és ha ők is közvetítették az első olimpiájukat akkor abból esetleg idejuthat valamit. Rádióteleszkópos módszerrel a több tíz/száz/ezer/tízezer/millió stb. éves jeleket vizsgálják. Azokat, amik már ennyi ideje úton vannak.

2017. szept. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!