Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nő a fű, hogyha majd...

Miért nő a fű, hogyha majd leszárad? Miért szárad le, hogyha újra nő?

Figyelt kérdés
Miért? Miért? Miért?

2017. szept. 22. 10:53
 1/9 anonim válasza:
100%

te miért eszel, ha újra éhes leszel?

miért leszel éhes, ha újra eszel?

2017. szept. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 fosfosfosfos válasza:
A 2-es hazudik.
2017. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ej kérdező ellentmondás van itt. Ez a 3-4 éves gyermek szintje. Azonban ő még nem tud írni.
2017. szept. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2017. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

Mert csak.


A fű nem gondolkodik azon, hogy minek nőjön ki, ha úgyis ősszel el fog száradni.

Addig ott a nyár, amikor szórhatja a magját és megvan a következő generáció. És ez a lényeg.

Persze ezt sem tudja, de a génjeiben benne van.


Csak mi, emberek filozofálunk ilyen kérdéseken, mikor állatira ráérünk és van alkalmunk pocsékolni az értékes időnket ilyenre.

2017. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Peter KK válasza:
Ez jó kérdés... Miért is nő a fű? Miért születünk meg, ha úgyis meg kell halnunk...? -- Amíg azt éljük meg, hogy az 'idő' dimenziójában haladunk, addig egyetlen dolog van, ami állandó: a Változás maga, vagyis a keletkezés-élet-pusztulás spirális körforgása. Csillagok, korszakok, államformák, tudomány, vallás, technika, erkölcs is születik, majd továbbfejlődik, a régi elpusztul... ez az élet rendje. Amondó vagyok, hogy ezt egy 4-5 éves kisgyerek is tudomásul veszi, ha csak a fűre, vagy virágra (stb) hagyatkozunk. Miért kéne meg is értenie? Elég, ha használja a növényt, virágot, később az elszáradt növényi rostokat is. Mint ahogyan a csikós használja a karikás ostort durrogtatásra anélkül, hogy értené. Használjunk dolgokat és szeressük embertársaink, ne pedig fordítva...
2017. szept. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 LaDame válasza:
Mert olyan gonosz , és azt akarja , hogy te le vágd és dolgozzál 😌
2017. szept. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem amiatt van ez, tehát az éves ismétlődő újjászületés (és embernél a generációváltás!, a születés-halál folyamat), hogy az evolúciónak, a természetnek módja legyen új mutációkat létrehozni és azokat az időközben megváltozott külső (és belső!!!) körülményekhez való alkalmazkodás során felhasználni. Aztán azt, hogy szerintem a mutációkat célzottan, a megváltozott igényekhez igazítva hozza-e létre a természet, az élő egyed (ez az én verzióm), vagy sok-sok mutáció keletkezik, és csak az "alkalomhoz illők" maradnak meg ill. szaporodnak el, azon még gondolom, sokáig elvitatkoznak azok, akik az időhúzásért, a tudálékoskodásért kapják a fizetésüket, de tehetségük, az nincs!...)Tehát az élet-halál ciklusa nélkül a fejlődés, az alkalmazkodás megrekedne, és az élet kipusztulna. Szerintem. És higgyétek el, nem az alkohol beszél belőlem. Ugyanis antialkoholista vagyok, tömören: az ösztönös önigazoló öncsaláson kívül semmilyen bódítószert nem használok...

H. L.

2017. szept. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Ez egyébként Babits Mihály Esti kérdés című versének a befejezése. Gondoltam megpróbáhatunk együtt választ találni a felmerült kérdésekre. :-)
2017. szept. 23. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!