Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a világegyetem 15 milliárd...

Ha a világegyetem 15 milliárd fényév átmérőjű, akkor elméletben mennyi idő alatt érne el a mai legkorszerűbb űrhajó az egyik végéből a másikba?

Figyelt kérdés
Tekintsünk el attól, hogy a világegyetem tágul, tehát az átmérője időközben növekszik,növekedne.

2017. okt. 13. 14:59
1 2
 1/14 Mojjo ***** válasza:
100%

Meg gondolom, attól is tekintsünk el, hogy nem 15 milliárd fényév átmérőjű :) A belátható (!) része a világegyetemnek 13,7 milliárd fényév látszólagos (!) sugarú (!), a tényleges átmérő kb 96 milliárd fényév. A belátható részének. Hogy valójában mekkora, arról pedig egyelőre nem sokat tudunk.


Na, de nézzük. A leggyorsabb ember által készített eszköz gyors googlezás után úgy tűnik 265'000km/h-val repeszt. 1 fényév 9460milliárd km. Ezt szorozd be 15-el, majd oszd el 265ezerrel és megkapod, hány óra alatt tenne meg 15 milliárd fényévet.

2017. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Az univerzum, mert tágul, nem bejárható. Ha volna egy fénysebességű űrhajónk, azzal is csak a látható univerzum mintegy 3%-át tudnánk bejárni.


Sőt a tágulás azzal jár, hogy az univerzum távoli részeiről nem is áll módunkban információhoz jutni, mert gyorsabban távolodik tőlünk mint a fénysebesség.


Bővebb magyarázat az itteni 5-ös pontban:

[link]

2017. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Átléphető és hatványosan gyorsabb sebeségre is képes űrhajó féregjárat nélkül. Egyenlőre elméletben de még életembe papírra vetem.
2017. okt. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mojjo ***** válasza:
Mi léphető át?
2017. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%

A fény sebesség, mint sebességkorlát.

A hadronok és kvarkok csatlakozási sebessége nagyobb mint a fényé. Innetől kezdve a leglassab szubatomikus sebesség a fény a leggyorsabb a hardonális sebesség. Még a britt tudósok nem tudták lemérni és kalkulálni sem tudnak. A fénysebesség a leggyorsabb földi eszközzel mérhető sebesség.

2017. okt. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%
Ha kèpes lenne a tágulás sebessègèt elèrni akkor örökkè tartana azzal a sebessèggel. Ha nagyobb sebessèggel halad akkor pedig seholországba kerülne.
2017. okt. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Mojjo ***** válasza:

@5: Oké, ilyesmire számítottam, nem csalódtam. Mondjuk kicsit gyanús, hogy csak trollkodsz. Írnék valami frappánsat, de valahogy fásult vagyok most hozzá.


Amúgy szerinted a hadronok miből állnak? És pontosan mi is lenne ez a hadronok, meg kvarkok csatlakozási sebessége?

2017. okt. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7:

Minek állsz szóba ilyen futóbolondokkal? Még leírni sem tudja a fénysebességet, nem hogy átlépni :D

2017. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Mojjo ***** válasza:
@8: Jogos kérdés, magam sem tudom...
2017. okt. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom megmondani miből állnak a hadronok és kvarkok, mert új dolog az 1nm quvantum mikroszkóp és én is csak másodfülből halottam a témárol. De nem lehetetlen hipotézis. A föld se lapos pedig azt tanították az iskolákban. Tudomány terén nyitottnak kell lenni az új dolgok felé!
2017. okt. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!