Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora a körülfordulasi idő...

Mekkora a körülfordulasi idő az alábbi esetekben?

Figyelt kérdés

- az óra nagymutatója.....

-az óra kismutatója.....

- a másodperceket jelző mutató....

- a Hold a Föld körül....



2017. okt. 18. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezeket nem tudod b+, bármit írunk, +bux!
2017. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kikerestem neked (helyetted) :

a nagymutató ideje 16 óra 32 perc

a kismutatóé 8 óra 85 mp

a másodpercmutató 4 mp alatt megy körbe

a hold a föld körül 3 év 123 nap és 62 óra alatt fordul

körbe.

Máskor használd a Google-t.

2017. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2-es elgépelte a másodpercmutatót, mert az nyilván nem 4, hanem 40 másodperc alatt megy körbe. Ezt akár még otthon is ellenőrizheted a faliórán: kezdj el hangosan számolni amikor a másodpercmutató az óra tetejére ér. Mire körbeér 40-nél fogsz járni.


A többi viszont jó.

2017. okt. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi igaz, egy 0 lemaradt. Tele van a billentyűzetem morzsával, néha akad.
2017. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sorry hogy mertem ki írni a gyakori kérdésekbe kérdest b+ első kommentelő azokat bezzeg nem szólod meg aki hülyeségeket kerdez.....egyébként meg rájöttem le is akartam törölni csak elmaradt.... Kijavitottuk es jó lett

3600 s

43200 s

60 s

86400 s

2017. okt. 26. 18:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, gratulálunk a megfejtéshez. Persze baromságot írtál megint, mert a hold nem 1 nap alatt kerüli meg a földet, hanem 29 nap alatt kábé. Egy nap alatt a Föld fordul egyet a tengelye körül, nem a Hold kering. Amúgy érdekelne, hány éves vagy, hogy a percmutató körüljárásának kérdésére neked segítség kell. Ha 8 alatt, akkor minden válaszoló nevében bocsánatot kérek, de ha elmúltál annyi, akkor űbergáz ilyet kérdezni.
2017. okt. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!