Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Konnektor felszerelésénél a...

Nagyepf_MacGyver kérdése:

Konnektor felszerelésénél a fázist jobbra vagy balra kell kötni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 2. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy mivel a konnektor dugónak nincs rögzített állása, ezért a fázis helyzete függ hogyan dugod be.
2017. dec. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy első is mondja, mivel nálunk a konnektorba mindkét állásba bedughatod a csatlakozót, ezért nincs rá előírás.
2017. dec. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A gépeknek alapból mindegy, hiszen váltakozó áram jön a konnektorból, 1 perc alatt ugyanannyi ideig kapnak pozitív és negatív feszültséget, akár így dugod be őket, akár úgy.


Viszont érintés védelmi szempontból lehet, hogy nem árt egységesre csinálni, ha szereted szerelgetni őket.

2017. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"kapnak pozitív és negatív feszültséget, akár így dugod be őket, akár úgy"

Az egyik pólus kapja így, a másik mindig ugyanazon a földpotenciál környékén van - és e két szerep cserélődik fel a fordítva bedugásnál.


Lusta vagyok keresni, de mintha netes fórumok beszámoltak volna olyan gázkazánról, ami dugós csatlakozású, és mégis csak egyféleképpen szabad bedugni.


A szerelők általában egyféleképpen szerelnek, amit én megnyugtatóbbnak találok, mintha hol így, hol úgy van, bár ennek az érzésnek az alapja megkérdőjelezhető. :)

2017. dec. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Némely gázkazánnál a lángőr ionizáló áramot figyel egy kedves megoldással és ott nem mindegy, hogy melyik a fázis és melyik a nulla, ezért nem megy az ilyen kazán fordított bekötéssel.
2017. dec. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A jobboldaliba illik a fázist kötni, némelyik aljzaton jelölik is a luk alatt valahogy így 16/250 [link] A fázisérzékeny berendezéseket, pl némelyik kazánt, klímát pedig fixen kell bekötni. Ennek ellenére már én is kötöttem be nem egy ilyen klímát dugóval, de mindenképp jól láthatóan megjelöltem a fázist a dug-aljban, és a dugón is.
2017. dec. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Bár technikailag mindegy, általában a jobb oldaliba kötjük, mert ha jobb kézzel belenyúlsz, az van messzebb a szívtől.
2017. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
teljesen mindegy bár általában balra szokták kötni
2018. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!