Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel magyarázható, hogy 10...

Mivel magyarázható, hogy 10 évvel ezelőtt megbuktam az egyetemen (nem értettem pl. az első deriváltat, második deriváltat stb. ) és most megnéztem youtube a Khan videó sorozatot és mindent értettem elsőre?!

Figyelt kérdés
matematika
2017. dec. 13. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem elsőre értetted meg most se, hanem sokadjára, 10 év gondolkodási idő után.
2017. dec. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
És a Khan Akadémián milyen zh-t írtál?
2017. dec. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Van olyan tanár, aki érthetően magyaráz és van aki nem annyira könnyen érthetően, valszeg ez utóbbival találkoztál.

A Khan Academy arról híres, hogy könnyen érthetően magyaráz.

2017. dec. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Wadmalac ***** válasza:
87%

1. jobb magyarázati metódus.

Anno a Műegyetemen analízis előadásokon mindenkinek annyi értelem volt a szemében, mint egy csiszolatlan folyami kavicsban. Erőlködve próbáltuk felfogni a tömény száraz anyagot. De utána a délutáni gyakorlatokon volt olyan doktorandusz, aki fényt tudott vinni a homályba 5 perc alatt.


2. az idő hatalma. A friss ismeret csak rendszerezetlen információ. Idő kell neki, amíg beáll a tetris-alakzat a rendbe légrés nélkül.

Frissiben izzasztó gyakorlat volt a diffszámítás, integrálás, de rá pár évre különösebb gyakorlás nélkül már korrepetálni is tudtam belőle.

Valahogy az idővel az ember ismeretei összeállnak egy hellyel-közzel konzisztens rendszerré.

2017. dec. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Az, hogy most sem érted még igazán (és főleg nem elsőre hallottad).
2017. dec. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Volt olyan, hogy én mentem ki a táblához és magyaráztam el az osztálytársaimnak, miről beszélt a tanerő az elmúlt fél órában.

5 perc alatt felfogták.


Konkrétan deriválásból is korrepetáltam emberkét (jóval később). A 2. óra végén ÉRTETTE mi az a deriválás és mire jó. Átment az érettségin gond nélkül.

2017. dec. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Az egy dolog, hogy érteni véled.

De most sem tudnád deriválni az

f(x) = ln (2x – 5)

függvényt.

Más dolog megérteni, és egészen más dolog csinálni!

Az érteni és a tudni közt hatalmas a differencia...

Aki érti, nem biztos, hogy csinálni is képes. Aki tudja, az csinálni is tudja is, és másokat is képes megtanítani rá.

2017. dec. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem kedves előző, te összekevered az értés, a tudás, az alkalmazási képesség és a készség fogalmát. Ezek külön dolgok, nem keverendők, és az ismerte meglehetően eltérő szintjei.

Nekem például tökéletesen elegendő, hogy meglehetősen jól ismerem a falazás technikáját és technológiáját, a hibákat rögtön kiszúrom, sőt, megjósolom, de egy komplikáltabb kivitelezésnek nem állnék neki. Gyanítom, szinte minden építészmérnök íg van ezzel, bár magam még az sem vagyok.

2017. dec. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
.... második sorban "ismerte" = "ismeretek"
2017. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:

"De most sem tudnád deriválni az

f(x) = ln (2x – 5)

függvényt."


(1/2x-5)*2


De bonyolultabb integrálást már ne kérdezz. :D

hiába érti meg az ember a logikáját, amit nem használ, az kopik.


Futottam egy kört itt a mi mérnökeinknél és csak a z lnX deriváltját kérdeztem, egynek sem ugrott be.

Úgyhogy most kicsit megnyugodtam, hogy a fenti összetett függvényen el kellett gondolkodnom pár másodpercet. :D

:)

2017. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!