Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért csináltak sokan érzelmi...

Miért csináltak sokan érzelmi kérdést a Plútó lefokozásából (megsajnálták a Plútót, mert már nem bolygó)?

Figyelt kérdés

2017. dec. 26. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert így érzik helyénvalónak. A kérdés meglehetősen ostoba.
2017. dec. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Láttam erről egy videót. Ilyen dumák voltak benne, hogy " Miért kell a legkisebbet bántani? De hát a Plútó olyan cuki! Van egy ilyen kutyus is!" Sokan még tüntettek is az utcán. Jézusom! Mintha a saját bolygójuk lenne, vagy ők hozták volna létre. A Plútó csak egy nagyobb kavics az űrben. Van még egy pár trillió ugyanilyen.
2017. dec. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Láttam erről egy videót egyszer, nem tudom mennyi az igazság benne: a Plútó az amerikaiak büszkeségének az egyik szimbóluma. Az egyetlen bolygó, amit amerikai fedezett fel. Idővel ez a büszkeség csak implicit volt jelen, de akkor is jelen volt. Plútónak nevezett kutyák, stb. Ez nekik kb. olyan volt, mintha valaki előjönne azzal, hogy a C-vitamin nem is vitamin. Egy csomó magyar kiborulna rajta, hogy DEASZENTGYÖRGYI!!! és DEAMAGYARNOBELDÍJASOK!!! Nem tudom, mennyi ebben az igazság, de így hallottam, és nekem logikusnak tűnik.
2017. dec. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ember egy emocionális lény. Ha valamit megkedvel, ahhoz ragaszkodni fog, akkor is, ha az igazából csak egy jelentéktelen mesterséges rendszerezés.
2017. dec. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
A média teremtette meg ezt a helyzetet, uborkaszezon volt nekik, aztán kellett valamivel keverni a közhangulatot. Egyszerűen nem így kellett volna tálalni a dolgokat. A Plútó nem veszett el, ugyanúgy ott van, csak józan ész szerint kategorizálva lettek a bolygók, óriás (gáz) bolygókká, közepes (kőzet) bolygókká és törpebolygókká. Ráadásul utóbbiak tisztítatlan és szabálytalan pályán keringenek. Mivel Plútó jellegű bolygóból ki tudja, hány száz van már, illetve lesz még, ezért ideje múlt azt állítani, hogy 9 bolygónk van, mert vagy azt mondjuk, hogy rohadt sok van, vagy ha kezelni akarjuk a helyzetet, akkor azt mondjuk, hogy van 8 nagy, azt rohadt sok egyéb. Azt hiszem, ez mindenki számára világos tény, nem kellett volna ebből műbalhét csinálni, és a mondókában (Merkúr, Vénusz, Föld, Mars...) nyugodtan lehet mondani a Plútót is a végére, mert ott van, csak legfeljebb érdemes helyette egy "Plútó és a többiek"-et mondani, mert nincs egyedül.
2017. dec. 27. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
00:17-es, ez úgy baromság, ahogy van.
2017. dec. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#3:

Magyarokat is láttam sajnálni a Plútót, nem csak amerikaiakat.

2017. dec. 27. 10:38
 8/10 dq ***** válasza:
54%
A magyarok áttveszik az angol nyelvterülettől 1-1-ben (ahogy az egész világ).
2017. dec. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert azt szokták meg, hogy a Naprendszerben 9 bolygó van.
2017. dec. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel a régiek istenként tisztelték az égitesteket, így érthető. Ez pici részletekben megmaradt. Ha nem látnád többé a holdat akkor neked is hiányozna egy picit.
2017. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!