Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matek vagy Nyelv?

Matek vagy Nyelv?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 14 éves, pályaválasztás előtt álló széles érdeklődési körű fiú vagyok. A Szent László Kőbányai iskolában nem tudok választani, melyiket írjam előre. Olasz- magyar kny (emelt olasz vizsga, kozep angol vizsga), Emelt angol (emelt angol vizsga, választott nyelv kozepszintu nyelvvizsga), vagy Matematika szakra jelentkezzek? A mérnöki, Gépészeti dolog jobban érdekel, de információk szerint a nyelvvel többre mennék. Szerintetek? Mi éri meg jobban? (külföldi fizetéseket, alkalmazkodási lehetőségeket vegyük figyelembe)

Köszönöm az értelmes válaszokat!



2018. jan. 9. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
A matekot ajánlom, ha már mérnökire mennél.
2018. jan. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nyelvet úgyis magadra szeded, legalábbis az angolt. Olasszal olyan iszonyat sokra nem mész. Én egy német-angolt választanék, mert a német tudás kimart érhet. De a reálos képzés sem rossz dolog.
2018. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kincset érhet*
2018. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettővel jó karriert lehet befutni, jó fizetéssel, életkörülményekkel, ha mindent beleadsz és szerencsés is vagy. Ha választani kellene, én a matekot ajánlanám.

Egyrészt, ha szorgalmas vagy, még bőven középsuli alatt meg tudsz csinálni egy középfokú nyelvizsgát, ha pedig jó a nyelvérzéked akkor akár egy felsőfokút is, pl. én gimiben kémiásként felsőfokúztam angolból, de még 2 osztálytársamnak sikerült megcsinálnia a felsőt középsuli alatt. Másfelől, meg, hogy megkapd a diplomát, ha egyetemre mész, úgyis kell minimum egy középfokú nyelvvizsga. Persze, tudom, hogy maga a nyelvvizsga papír nem ér semmit, versenyszférában is kb. csak ránéznek, hogy oké, van, aztán beszélj az interjún az adott idegen nyelven és megnézik, hogy tudsz-e, de akkor is, szerintem matek/mérnöki vonalon is jól el lehet sajátítani egy nyelvet.

Ha nyelvin tanulsz tovább, abból lehet csinálni egy fordító vagy tolmács mesterszakot, amivel szerintem elég jól el lehet helyezkedni a szakmában, viszont egy sima nyelvi szak pl. anglisztika nem igazán versenyképes, nincs túl nagy kereslet rá, kis túlzással annyit ér, hogy van egy egyetemi diplomád róla, hogy tudsz angolul. 2 anglisztika BA-t végzett ismerősöm van, mindkettő jelenleg olyan helyen dolgozik, ahová nem kimondottan anglisztika, vagy valami hasonló nyelvi egyetemi végzettség kell, hanem csak angoltudás, ha beadtam volna én is az önéletrajzomat mérnökként, hogy az angolt felsőfokon beszélem és van nyelvvizsgám, szerintem engem is behívnak az állásinterjúra.

Külföldön mérnökként szerintem a szakmában elég jól el lehet helyezkedni, viszont szerintem sokkal nehezebb csak nyelvekkel, ha nem tudsz 2-3 nyelvet folyékonyan.

2018. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy lehetsz mérnök nyelvi középiskolával. Vagy mit jelent itt pontosan a nyelvis osztály?
2018. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Matek. Nyelvet tanulhatsz egyedül is.
2018. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nyelv. Matekot tanulhatsz egyedül is, vagy tanarral. Gyorsabban megy, mint a nyelv. Persze azért suli alatt ne hanyagold el.

Felső angol meg amit szeretnél, a nemettel nem tudsz mellenyulni. Főleg, ha mérnöknek mennel.


Bsc-n küzdöttem a matekkal, de a két nyelvtudasom miatt mindig felvettek cegekhez ahova menni akartam, es senki nem kérdezte a matekot.

Ezen kívül is sokkal univerzalisabb tudás a nyelv


Egy mechatronikai mernok

2018. jan. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!