Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek vannak a Naprendsz...

Szerintetek vannak a Naprendszerben (vagy akár azon is túl) olyan kémiai elemek, melyeket még nem fedezett fel az ember?

Figyelt kérdés
Vagy csak az általunk ismert periódusos rendszer elemeiből épülnek föl a bolygók?

2018. jan. 10. 19:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Jelen tudasunk szerint nincsenek a periodusos rendszeren kivuli stabil elemek es/vagy izotopok. Az atomok ismert szerkezete miatt nem is igen kepzelhetoek el mas elemek - molekulak, vegyuletek igen, de atomok nem.
2018. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
7%
érdekes kérdés. Szerintem simán lehetséges, hogy a naprendszerben tapasztalttól totálisan eltérő típusú atomok is léteznek valahol az univerzum másik végében. Melyeknek talán külön periódusos rendszere, és vegyületei vannak. (csak még nem találkoztunk velük)
2018. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem simán lehetséges, hogy a naprendszerben tapasztalttól totálisan eltérő típusú atomok is léteznek valahol az univerzum másik végében."


El is tudod nekünk mondani, hogy mi alapján gondolod, hogy ez lehetséges? Én kíváncsi lennék rá.

2018. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Leszögezem, hogy nem vagyok tudós, de el tudom képzelni, hogy az univerzum nagyon távoli részeiben még számunkra elképzelhetetlen fizikai törvények, anyagok, vagy egyebek is lehetnek. De nem a Naprendszerben, és nem is a szomszéd galaxisban, hanem sokkal-sokkal messzebb.
2018. jan. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
11%

Nem valószínű, hogy a világ NORMÁL részein ilyen legyen, mivel azt látnánk még 40 milliárd fényév távolságból is.


Azonban különleges helyeken lehet. Létezik pl. olyan hely, ahol a hidrogén szilárd, mivel mérhető földrengések vannak benne.


Vagy: létezik neutroncsillag, ami egyetlen óriási atommag.

Nyilván létezik olyan hely is, ami MÉG nem neutroncsillag, de olyan óriási nyomás van ott, hogy stabil lehet olyan atom is, ami máshol nem.

Pl. egy neutroncsillag felszíne közelében tudom ezt elképzelni.

2018. jan. 11. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Wadmalac ***** válasza:
48%

Szerintem a részecskefizika már felfedezte volna, ha az atomokat felépítő kvarkok össze tudnának állni a protontól, neutrontól, elektrontól eltérő stabil részecskékké és valamilyen alternatív atomokat tudnának létrehozni.

Mondom stabilan.

Mert instabilan lehetséges, ez már bizonyított.

2018. jan. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Arra gondolok, hogy amilyen módon a neutron stabil nagy nyomáson, úgy ezek az atomok is stabilak lehetnek.

Persze jó kérdés, hogy ez tényleg működik-e.

2018. jan. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Wadmalac ***** válasza:
75%

Ha jól emlékszek, hidegfúzióhoz volt olyan ötlet, hogy csinálnak hamis hidrogénatomot, elektron helyett egy müonnal, ami sokkal kisebb atomátmérőt és ezzel kisebb fúziógyújtási hőmérsékletet és nyomást igényelne.

Fogalmam sincs, hogy egyáltalán sikerült-e ilyen kísérlet illetve ha igen, mennyire volt stabil a kapott "atom".

Egy ilyen atomokból álló "béta-hidrogén" tutira teljesen más tulajdonságokat mutatna fizikailag és kémiailag is, mint a "normál" hidrogén.

2018. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Dávid Gyula írt erről.

Ha jól emlékszem, azt írta, hogy ha egy nagyságrenddel tovább élne a müon, akkor működne vele a hidegfúzió.

Egyébként ez az anyag nem nagyon különbözhet az igazi hidrogéntől. A müon 200-szor közelebb kering, mint az elektron, tehát lényegében nem zavarja a másik elektront.

A súlya "kicsit" más... de a hidrogén egyébként sem nehéz a többi atomhoz képest, tehát ez sem sokat változtat.

Ez bizony egy elég jó hamisítvány - persze addig, míg szét nem esik.

2018. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Bocs', összekevertem a kettőt.

Ez nem hamis hidrogén, amiről te írtál, mert az hélium atommagból készül, és tényleg olyan, mint a hidrogén.


A hidrogén atommagból és müonból készült valami az nem hidrogén, mert teljesen máshogy viselkedik, és leginkább a hidegfúzióhoz lenne jó, ha nem bomlana el.

Talán hatalmas nyomás alatt működne a dolog.

2018. jan. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!