Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek Isaac Newton...

Szerintetek Isaac Newton alkimista volt?

Figyelt kérdés
Olvastam egy könyvet és róla is szó volt, de nem vagyok benne biztos.

2018. jan. 13. 20:53
 1/4 2*Sü ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom, igen. Akkoriban nem létezett az a fajta tudomány, amit ma tudománynak nevezünk. Bár Newtont tekintjük a fizika alapjai lerakójának, de a modern tudomány csak később és fokozatosan nyerte el a mai formáját. Akkoriban a csillagászat és az asztrológia, a kémia és az alkímia, a matematika és a számmisztika, a fizika és a metafizika nem különült el, pláne nem olyan élesen, mint ma. Sok nagy gondolkodó, tudós foglalkozott a mai értelemben vett tudomány mellett filozófiával, teológiával, ma okkultnak, vagy áltudományosnak tartott területekkel, sőt a művészettel is. Akkoriban ezek mind részei voltak az akkori értelemben vett tudománynak, amelynek nem volt olyan meghatározott módszertana, mint ma.
2018. jan. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Voltak okkult írásai, mondhatjuk, hogy alkimista volt, de a gravitációval, matematikával, optikával kapcsolatos munkáinak már nincs sok köze a klasszikus alkímiához. Kepler például foglalkozott asztrológiával is, de az asztronómiai munkája már tudományos értékű a mai napig. (Pedig ő egy jó generációval Newton előtt élt.)
2018. jan. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tislerics Máté ***** válasza:
Az alkímia afféle hobbi volt számára.
2018. jan. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2018. jan. 14. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!