Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi még fel tudjuk...

Szerintetek mi még fel tudjuk nevelni gyerekeinket békében, a mai technikai szinten (v esetleg fejlettebben)?

Figyelt kérdés

Én személy szerint több dologtól is félek:


- Túlnépesedés.

- Észak-Korea.

- A meglevő, rettentő erős atombombák.

- Vegyi fegyverkezés lehetősége; vírusok, de akár baktériumok emberekre szabadítása.

- Növekvő vándorlás Európába.

- Globális felmelegedés. Ugye a bolygó melegedő időszakban van, ki tudja, mekkora hányadban tehet erről az ember.

- Túlzottan felgyorsult fejlődés, mesterséges intelligencia; minden gépesített - hova kell munkaerő; minden mesterséges - egészségtelen, természettől elszakadó, stresszt okozó életkörülmények. Oximoron: a fejlődés nem lehet fenntartható.

- A nagyhatalmak érdeke a pénz.


Fiatal felnőtt vagyok, de szerintem a legtöbbünk már nem fog gyermeket felnevelni...



2018. jan. 17. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem szabad engedni, hogy a technika nevelje fel őket. (Okos tököm, okos zokni, okos, okos, okos.) A végén egy hülye marad a sok okos találmány között és az a felhasználó. Jó ha ismerik a modern dolgokat de ha függők lesznek az nem. Csak gondolj bele mit érezne egy tizenéves ha hirtelen nem lenne telefonja és internete... meg merem kockáztatni úgy érezné ez a pokol ez a vég. Erre gondoltam. Ha nem a problémákon pánikolnak majd a következő generációk is hanem rögtön a megoldáson gondolkodnak semmi baj nem lesz.
2018. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kétesélyes a dolog.

De a múltban is sokszor egy-egy emberen múlt a világbéke (pl. rakétaválságok).

Reménykedjünk, hogy továbbra is jól alakul.

2018. jan. 18. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak jó része kellemetlen, de nem probléma. Az utolsó viszont nagyon az.

Túlnépesedés: ez egy konkrét népre lehet rossz. Az emberiségre nem. Jól ismert eredmények vannak arra, amit úgy hívnak: populációváltozás. Az oroszlánok csak ott pusztulnak ki, ahol az ember irtja őket. Normálisan legfeljebb vándorolnak, se nem túlnépesednek, se nem alul.

Atombombák: sok eset volt már, amikor használhatták volna. Nem tették, mert tudják, a használó ugyanúgy vele pusztul.

Népvándorlás: nem számolom össze, eddig hány volt csak Európában. Sok. De Európa itt van.

Felmelegedés: voltak jégkorszakok, volt Temze amelybe életveszélyes volt belemenni, most meg pisztrángok teremnek benne. Időszakosan és lokálisan mindig történnek csúnya dolgok, de van nekik egy dinamikájuk.


A fejlődés is természetes velejárója az embernek, a kérdés azonban az, az esze is együtt fejlődik-e. Mármint a tömegeknek.

Itt a probléma a következő: a termelés azért van, mert igények vannak. Az ember szerette a tiszta ruhát, de a mosás nehézkes, feltalálta tehát a mosógépet. Egyre többet gyárt. Mert erre technikai lehetősége van, és aki egyszer erre adta a fejét, ezt akarja gyártani, mert ha másba fogna, versenyhátrányba kerülne azzel, aki azt már régóta csinálja. Csakhogy az emberek száma nem növekedik ilyen gyorsan, a mosási szükséglet aránylag lassan nő. amikor pedig a kínálat (mosógép) nagyobb az igénynél, elkezdik mesterségesen növelni az igényt, hogy eladhassák a mosógépet. Jönnek a reklámok. Láthatjuk, mennyi van. Ezzel se nő akármeddig a kereslet. Akkor jön a beépített hiba. Egy jó mosógép 20 évig is megy, sok újat nem lehet vele tenni. Ha beépítünk valamit, amitől öt év múlva tönkremegy, de alkatrészt nem adunk, a kereslet négyszeres lesz. Ez is működik már, egy darabig még jó, de mi lesz, ha a fejődéssel még többet tudunk gyártani? Kitalálnak valami új trükköt. Ennek eredménye, hogy a gyártó egyre gazdagabb, a többi egyre szegényebb. Lásd mondjuk USA kontra Banglades. Lehet elméleteket kitalálni, hogy "azok degeneráltabbak". Valahogy meg kell magyarázni az abszurd helyzetet, hiszen ez is az ember alapigénye.

ÉS ennek csak két dolog vethet gátat. 1. túl nagyok lesznek a különbségek, és a gyengébbik fél helyzete annyira kilátástalan, hogy számára mindegy, milyen a halál. Ekkor mondja: legyen olyan, hogy te gazdag, jössz velem. 2. Az emberiség rájön, hogy a világban minden akkor stabil, ha egyensúlyban mozog. Ez az emberiségre nézve azt jelenti, (újra) kitalálja a koordinációt. Nem részekre, hanem az egész világra. Lesz mosógép, lesz jó mosógép, sőt, egyre jobb, meg lesz okostelefon, meg robot, meg amit csak akarunk. Annyi, amennyire szüksége van az emberiségnek. És mit csinálnunk a fölös időben? Miért, nincs ma is sok (normális) ember, aki kellően okos, dolgozik és ettől annyi pénze van, hogy jól és, sőt nagyon jól, és még rengeteg ideje is marad? De bizony sok ilyen van. És mind tartalmas életet él. Tán meg kéne kérdezni, hogy csinálja. Hátha használhatók az ötletei.

2018. jan. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

35 éves vagyok. 10 éve dolgozom. 3 felsőfokú végzettségem van, egyik asszisztensi, a másik kettő mérnöki. Én attól félek, hogy saját magamnak nem lesz elég pénzem ahhoz, hogy legyen hol laknom. Nem látom a jövőt éveken belül, hogy fejlődne. Fizetés emelést már 4 éve nem kapok. Mérnök hiány van. Továbbképzést napi 12 óra munka mellett oldjam meg és értsek mindenhez az ég világon, de ők nem hajlandóak semmit sem megtanítani, mindent magam pénzéből tanuljak meg.


Lehet hulladék helyen dolgozom, de nagyon nem hiszek abba, hogy bárki azt szeretné, hogy szaporodjak, ellenben az ellenkezőjét, hogy soha ne legyen gyerekem és dolgozzak, amíg meg nem döglök valami agyérgörcsben, vagy egyéb klasszikus betegségben, azt elhiszem. A főnökömtől kezdve a mindennapok emberei folyamatosan ezt sugallják.


Szóval én már előbb feladom, ahogy te.

A túlnépesedés kérdése Magyar földön nem fenyeget. Az elvándorlás előbb.

2018. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Túlnépesedés: Igen, sajnos az alacsony intelligenciájú emberek csak úgy szarják a gyereket gondolkozás nélkül. Erre még rátesz egy lapáttal, hogy India nyílt célja, hogy lenyomja Kínát népességben. Hulladék emberek. De ez a jelenség mikrokörnyezetben is megfigyelhető. Akár magyarországon is.

Észak-Korea: velük nincs probléma, a világ egyik legzöldebb országa, megújuló energiaforrásból fedezik a szükséglet majdnem felét.

Globális felmelegedés: ez ellen a legkönnyebb tennie az egyénnek, hisz a felmelegedést ugye az állattartás okozza. Tehát ha az ember nem fogyaszt húst, tejterméket, azzal nem csak a kegyetlen állatkínzásról mond le, hanem hűti is a bolygót.


Kérdésem: miért hiszi azt mindenki, hogy muszáj gyereket nevelni? Itt van 7.5 milliárd ember, India, Kína, Afrika fossa a gyereket ezerrel. Szerintem a Föld sokkal élhetőbb lenne 2-3 millió emberrel a "fedélzeten". Ami engem inkább aggaszt, hogy már nincsenek érintetlen területek, mindenhol ott van az ember, amivel együtt jár a szemét.

2018. jan. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"a felmelegedést ugye az állattartás okozza."

Meg még 50 más ok.

Nem egészséges dolog az érzéseid alapján gondolkodni.

2018. jan. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A felmelegedéstől sokkal veszélyesebb a klímaváltozás. És igen, jól írja az előttem szóló: nagyon sok oka van, nem egy faktoros.
2018. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!