Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik az a sav amivel teljese...

Melyik az a sav amivel teljesen fel lehet oldani egy holt testet?

Figyelt kérdés
Nem akarok embert ölni pusztán csak ki Váncsod vagyok.Melyik az a sav amiben teljesen fel tud oldódni egy emberi test még a csontok is ?

2018. jan. 18. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég béna gyilkos lennél, mert ha még a hullát el is tudod tüntetni (ha valahol be tudnád szerezni a savat, amit azért kétlek), a rendőrség tuti megnézné a géped és megtalálnák a kérdést.
2018. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mint mondtam nem akarok embert ölni és nem is fogok csupán kíváncsiságból tettem fel a kérdésem.

Sok sorozatban és filmben láttam ezt a savas módszert csupán kíváncsi vagyok hogy létezik-e ilyen .

2018. jan. 18. 16:01
 3/10 anonim ***** válasza:
A tömény kénsavan. John Haigh sorozatgyilkos is ezt használta, és egy jó ideig be is vált, azon bszta el, hogy az utolsó áldozatának a ridiküljét is bedobta a savas kádba a holttest után, de a kénsav nem reagált vele, a policájok megtalálták, és az alapján azonosították.
2018. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tömény kénsav például.

Kell hozzá 1-2 hét.

A csontokat jól oldja, a hús az nehezebb dolog, ezért kell a sok idő, meg sok sav, hogy ne híguljon túl.

A húsokhoz a tömény lúgok jobbak. A sav esetén lesz egy "elégett" külső burok, ami aztán védi valamennyire a belső részeket. A lúg nem alakít ki ilyen réteget. (A vörösiszapos eset idején oktatták ki erről a népet. :)

2018. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pl a dikénsav (H2S2O7) biztos hatásos.


"Az óleum igen tiszteletre méltó vegyszer. A tiszta kénsavtól a vegyész nem ijed meg, ha ráömlik a kezére, száraz ronggyal letörli, majd odasétál a vízcsaphoz és bő vízzel lemossa. És hacsak nem alszik el menet közben, a balesetnek semmi nyoma. Ha viszont egy főzőpohár óleumba mártja valaki az ujját, hamar megtapasztalja, hogy a főzőpohárnak nincs alja..." Veszprémi Tamás, Általános kémia

2018. jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Gondolom ezek az anyagok amiket ti említették nem éppen legálisak nagy mennyiségben igaz?
2018. jan. 18. 20:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazából kis mennyiségben sem.
2018. jan. 19. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igaz, majdnem 4 éves kérdés, de szerintem még most is érvényes:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2018. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én inkább a tömény salétromsavra szavazok.


A kénsav és az óleum sok szerve anyagot elszenesít. Ez a szenes maradék semmiben sem oldódik.


A klórszulfonsav igazán brutális anyag, de már a kezelése is túlságosan nehézkes


Tehát a holtestet tömény salétromsavban tárolnám a teljes feltárásig kb 30 -40°C -on hogy menjenek a reakciók. Borzasztóan büdös gázok keletkeznek, ezek ártalmatlanításáról gondoskodni kell.

A feltárás után hígítás, majd szűrőn keresztül elengedném csatornába. Kérdés mi maradna szűrőben ? műfog, műanyag szívbillentyű ...

2018. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én kárósavval csinálnám, annyira nem is megoldhatatlan, csak vigyázni kell vele.
2018. jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!