Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akik már voltatok hivatalos...

Akik már voltatok hivatalos MENSA teszten, Ti "nehéznek" találtátok a kérdéseket, vagy viszonylag könnyen felfedeztétek a logikai összefüggéseket?

Figyelt kérdés
Arra lennék konkrétan kíváncsi, hogy a teszt megírása után, azt éreztétek-e, hogy valószínűleg meglesz, mert nem okozott különösebb nehézséget a teszt megírása, vagy inkább azok vannak többségben, akik azt érezték utána, hogy sok válaszban bizonytalanok a kérdések nehézsége miatt és arra tippeltek, hogy kevés lesz a 2%-hoz...

2018. febr. 1. 17:57
 1/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Mikor megírtam a tesztet, úgy éreztem, hogy a kérdések első 2/3 viszonylag egyszerű volt. Az utolsó 1/3-nál már idő kellett, hogy az egymással párhuzamos különböző logikákat végigvezessem. Talán 2-3 olyan kérdés volt, aminél koránt sem voltam biztos a válaszban, talán az egyik volt olyan, aminél bár néhány választ kizártam, de a végén mégiscsak tippeltem. (De nem tudom, régen írtam már meg a tesztet, a teszt is változott azóta.)


Nyilván az ember összehasonlítási alap nélkül nem fogja tudni, hogy mondjuk négy biztosan elrontott, vagy betippelt kérdés esetén az még bőven belefér, vagy már alulról súrolja a lécet. Az eredmény is csak az IQ-t mondja meg, azt nem, hogy hány kérdésre válaszoltál jól, pláne azt nem, hogy melyik kérdéseket rontottad el. Tehát gőzöm nem volt, hogy amit írtam, az most egy 125-ös, vagy egy 135-ös IQ-t fog jelenteni.

2018. febr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem nem tűnt nehéznek, egyben nem voltam biztos, mert arra már nem maradt időm, hogy végigvezessem a logikát.

Abban szinte biztos voltam, hogy a 2% meglesz, de az 1% is meglett.

2018. febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Mensa tesztre olyanok mennek, akiknek nem okoz nehézséget a logikai összefüggések felfedezése, és tudják magukról, hogy jó eséllyel sikerülni fog nekik.


Hiszen nincs is annál nagyobb szégyen, mint egy sikertelen Mensa-teszt. Amikor az intelligenciára való hiúság, magas IQ-júak klubjába tartozás vágya megvan, de az előírt IQ nincs.

2018. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
50%

#3 "Hiszen nincs is annál nagyobb szégyen, mint egy sikertelen Mensa-teszt. "

Kihalok rajtad. Úgy közlöd ezt, mint valami komoly tényt! :D

2021. szept. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!