Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt érteni, hogy a...

Hogy lehet azt érteni, hogy a világegyetem végtelen?

Figyelt kérdés
Végtelen idő kellene egy ilyen dolog kialakulásához,vagy ez mindíg is létezett?Még most is keletkezik?

2018. febr. 18. 23:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, bocs, nem láttam,hogy már volt ilyesmi kérdezve,de azért válaszolhattok:)
2018. febr. 18. 23:22
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Ez filozófia... nem tudomány.


Soha nem tudjuk igazolni a végtelenséget.

2018. febr. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Ne keverjük a dolgokat:

- VÉGES ideje létezik,

a látható része:

- VÉGES tömegű, és

- VÉGES térfogatú (bár növekszik).

Ami végtelen, az a benne húzható egyenes.

2018. febr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha tágabb értelemben vesszük, az ősrobbanás előtti idő, és az ismert univerzumon kívüli részről van szó. Sok elmélet van ezzel kapcsolatban, periodikus felfúvódás, összeesés... multiverzumok, ütköző univerzumok stb...


Ilyen értelemben nem jelenthető ki, hogy végtelen, maximum ezekkel a peremfeltételekkel.

2018. febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Vagyis pont, hogy nem jelenthető ki, hogy véges.
2018. febr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én mindíg úgy képzeltem el,hogy vannak a bolygók,meg a többi égitest baromi nagy távolságokra,de a méretek nem számítanak,csak nekünk tűnnek nagynak.Ha mindent arányosan zsugorítanánk a végtelenig lehetne tenni.Na de nem is ez a lények,hanem,hogynem lehet olyan,hogy a semmi közepén legyenek ezek a olyók,mert szerintem ez értelmetlen lenne,vagy nem?
2018. febr. 19. 11:17
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Egyelőre valószínű(!), hogy az univerzum véges és határtalan, vagyis véges méretű, tömegű, energiájú, de nincs neki határa. Olyan, mint egy zárt 3D felülete egy magasabb dimenziójú testnek. (Ez csak hasonlat.)
2018. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem értem miért kellett lepontozni? A jelenleg versenyző elméletekről írtam...


Az ismert és megfigyelhető univerzum kiterjedése nem ismert de feltételezhetően véges. Véges ideje létezik és tágul. Az ősrobbanás előtti időkről tényleg csak filozófiai értelemben beszélhetünk, bár néhány elmélet erre is született.


Viszont léteznek elméletek, arról, hogy mi lehetséges a mi univerzumunkon túk. Ha a végtelen fogalmát boncolgatjuk. Egyelőre nehéz kérdés, mert tudományosan nehéz bizonyítani ezen multiverzumok létezéset, vagy tér-időbeli kiterjedését, interakcióit a mi univerzumunkkal.

2018. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

A világegyetem nem végtelen. Ezt hol olvastad? Egy zárt téridővilágban élünk, amelynek adott pillanatban adott mérete van, és most úgy tudjuk, hogy gyorsulva tágul.

[De ez csak a tudomány mai állapota szerinti tudásunk. Száz évvel ezelőtt máshogy tudtuk és száz év múlva megint máshogy fogjuk tudni. Ja, és bocs a pogyola, TIT alapon való fogalmazásmódért!]

2018. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

"Nem értem miért kellett lepontozni?"

Ha ez vígasztal, mindenki le lett pontozva. :)

2018. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!