Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A világ lekváros fánk alakú...

A világ lekváros fánk alakú lenne?

Figyelt kérdés

Sokszor töprengtem már el azon, hogy ugyan vajon milyen alakja lehet az Unizverzumnak, és leginkább egy hipertoroidra hasonlító tereket tudnék elképzelni, melyek majdnem végtelen nagyok - de nem.

A lekváros fánk alakzat (figyelem, itt nem a lekváron van a hangsúly!) esetén toroidra vagy tóruszra gondolok.

A kósza ötlet leginkább sacconometrikus tudásbázisomon alapszik, egész pontosan onnan jött, hogy próbálgattam összecsomagolni a matematika koordináta-rendszereket, és megnéztem melyik esetben mit kapok. Azt találtam a legértelmesebb eshetőségnek, amikor a függvények a végtelenben (megfelelő, pl. inverz-tangenciális skálázásoknál) pont találkoznak, tehát a henger és a gömb kilőve, maradt a toroid - fánk!

Meg lehet nézni az ilyen koordináta-rendszerekben felírt pl. 1/x, tg x,...s a többi függvényeket, érdekes. De a lényeg, hogy szerintem ennek van, sőt kell lennie fizikai értelmezésnek is.

Szerintetek?



2018. febr. 20. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem hanyagolnám el a lekvárt. :)


Össze tudnál állítani egy kísérleti tervet, amivel igazolni lehetne a felvetést?

2018. febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a fővárosa Lekváros lenne.
2018. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Csokis fánk nem lehetne inkább?
2018. febr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
No en kilekvarom, mi fog ebbol a kerdesbol kisulni :)
2018. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

> Össze tudnál állítani egy kísérleti tervet, amivel igazolni lehetne a felvetést?


Ha össze tudnék, akkor közzétettem volna már valahol, vagy nem tettem volna fel a kérdést.

Ez egy elmélet, és pont ezért. De gondolkozom rajta, még nem akarok túl nagy dolgokat állítani felelőtlenül, még a végén kétségbe vonják szakértőiségem a témával kapcsolatban.


Hát ez nem igaz! Valaki már megint áttette a kérdésem az Egyéb kérdésekhez, kaphatnék erre valami racionális magyarázatot?!

2018. febr. 20. 20:51
 6/15 anonim ***** válasza:
Egy fánk fog kisülni :)
2018. febr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2018. febr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Ha össze tudnék, akkor közzétettem volna már valahol"

Gondoltam csak van valami köze egy tapasztalati tényhez, megfigyeléshez, mérési eredményhez.


"Meg lehet nézni az ilyen koordináta-rendszerekben felírt pl. 1/x, tg x,...s a többi függvényeket, érdekes."

Ööö... mert egybevág valami megfigyeléssel?

2018. febr. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Homer Simpsonnak es neked egyforman jar az agyad


Kar hogy o sokkal elobb elojott ezzel az otlettel


Google they guy

2018. febr. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem ismerem ezt a Simpsonos rajzfilmet, de érdekes véletlen. (Mondjuk az övé nem lekváros.)


Lehet nem mondtam, de azon tapasztalati megfigyelésen alapszik mindez, hogy szoros, létező analógia áll fent a matematika és fizikai között, különösképpen a tereik között.


Szerencsére van egy elméletem, vagyis rögtön kettő. Egyik, hogy az Univerzumunk fraktálszerű, amit az "Ahogy fent (kint), úgy lent (bent) is." életbölcsesség is alátámaszt - bár bátor dolog lenne végérvényű bizonyítékként tekinteni rá - a másik dolog, hogy létezik már további kiterjedésekre nem bontható térrész - nevezzük téregységnek, amiben az anyag vagy inkább az energia, lásd: kvantum helyezkedik el, többnyire fotonok. A téregységek építenek fel mindent.

Max Planck meg is határozta ezen téregységek közötti távolságát, amit planck-hossznak nevezünk, ill. többek között még azt is, hogy "milyen frekvencián frissül a rendszer", mennyi ideig ejti fogságba a téregység a fotont, ez pedig a planck-időegység. Minden időintervallum ennek az egész számú többszöröse.

Na de a lényeg, hogy a két elmélet összegyúrásával olyan masszát kapunk, ami azt mondja ki, hogy a téregységek is toroid alakúak, már csak azt kellene megvizsgálni, hogy tényleg így van-e.

2018. febr. 21. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!