Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent a név előtt ez a...

Mit jelent a név előtt ez a sok rövidítés? Ezeket hogyan szerezte? Minden rövidítés egy egyetemi végzettség?

Figyelt kérdés
V.assoc.prof.prof.h.c.mag.dr Dávid Tamás
2018. márc. 3. 05:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"A professzori cím más néven egyetemi doktor..."

Remélem, hogy egyetemi tanárt szeretett volna írni a válaszoló, mert egyébként az.

Még egy apróság, a professzori cím már csak egy kinevezés.

2018. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 5. 06:29
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Hát, én biztos nem szerénykednék, ha már egyszer annyi melót ölnék bele a tudományos fokozat megszerzésébe."


Nézd, a tudományos kutatás alázatra és szerénységre is tanít.

Másrészt általában kétféle hely van, ahol az ember névjegykártyát ad.

Vásárolsz valami dögnehezet, amit a saját autódban nem tudsz hazavinni, és a házhoz szállításhoz adsz egy névjegykártyát. Most komolyan a teherautó sofőr előtt kellene villognom, hogy nekem milyen tudományos fokozataim vannak?

Vagy a másik, hogy egy nagy nemzetközi kongresszuson odalép hozzád az előadásod után egy fiatal kolléga, bemutatkozik, és elkezd beszélgetni veled a szakterületedről. Esetleg mert neki is hasonló témája van. És mikor elbúcsúzik kér tőled egy névjegyet. Vagy mert közvetlen veled akar levelezni és nem a munkahelyeddel. Vagy csak egyszerűen villogni akar a kollégái előtt, hogy neki is van egy névjegykártyája az Öreg-től.

Most akkor neki villogjak a fokozataimmal? Hát ő élő egyenesben hallott engem! Tudja ki vagyok. Tudja mit érek. Olvasta a cikkeimet, a könyveimet.

Szóval hidd el nekem kedves barátom, egyik esetben sincs szükség arra, hogy a tudományos fokozataidat felvésd a névjegy kártyádra.


Mert aki kézhez kapja a névjegyedet, azt vagy nem érdeklik a fokozataid, vagy a másik véglet, hogy a publikációs listáddal és a fokozataiddal jobban tisztában van mint te magad.

2018. márc. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!