Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kapcsolódik a sport a...

Bihary kérdése:

Hogyan kapcsolódik a sport a kémiához? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kémiából kell csinálnunk egy olyan kiselőadást ami érdekel minket és és van a témakörhöz köze a kémiához, bár nem lényeges. Én a foci témakörét választottam és tudnátok abban segíteni, hogy küldtök linkeket/segítetek hogy mit írhatnék. Én elsősorban olyanra gondoltam, hogy pszichológia - mi történik az agyban, ha dicsérnek/szidnak - sérülések, hogyan készülnek a futball mezek, labdák stb.

Köszönök minden választ, segítséget előre is.



2018. márc. 4. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Izomlázról lehetne írni, hormonokról, stb.
2018. márc. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A táplálkozás biokémiája, az izomtömeg növelés biokémiája stb, ezeket akármelyik sportra ráhúzhatod.
2018. márc. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Maradona fehér csíkja.
2018. márc. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Anno, mikor az atomokról tanultunk, nekünk volt egy olyan példa a tankönyvünkben, ahol az atom méretét egy focipályához meg focilabdához hasonlították.

Én tuti valami ilyesmi oldalról ragadnám meg a dolgot, példákon keresztül. :) A biokémia meg az izomláz, ezek nekem sokkal inkább kapcsolódnak biológiához, mintsem általános iskolás/gimis kémiaórához.

2018. márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyik alapvető terület, hogy a sporthoz megfelelő állóképesség kell, ez részben elérhető edzéssel, de gyorsabban kémiai szerek alkalmazásával. Ennek sok megoldási módja van sportágaktól és konkrét személyektől függően.


Másik terület, hogy sok olyan sport van, amely technikai eszközökkel történik (nemcsak az autósport, a gerely is eszköz például). Ahhoz, hogy az adott eszköz a leghatékonyabban segítse a sportolót, rengetegféle kémiai módszert lehet bevetni. Az autónál például az üzemanyag minősége, a gumik állapota, fékrendszer, vagy az össztömeg. A gerelynél sem mindegy a tömeg, a súrlódás és a kézre állás. ÉS számtalan más részlet is kibontható.

2018. márc. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2018. márc. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyagminőség tényleg mindenféle sporthoz elengedhetetlen. A nanotechnológiai kutatások tették lehetővé a szénszálak használatát szélesebb kőrben. Autósport, motor sport, kerékpár sport, tenisz, de még a horgászat is... mind használja a szénszálas technológiát fantasztikus rezgéscsillapító tulajdonsága van amellett, hogy igen merev. Még a króm-acélnál is jobb! És már árban is hasonló. :)
2018. márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat.
2018. márc. 15. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!