Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti szoktatok gondolkozni a...

Ti szoktatok gondolkozni a világon/univerzumon?

Figyelt kérdés

Ez a videó azért nagyon durván megmutatja a valóságot:


https://www.youtube.com/watch?v=GoW8Tf7hTGA


A videó megtekintése után így néztek kb :D


https://www.youtube.com/watch?v=uwmeH6Rnj2E



2018. márc. 14. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam. Amúgy nálam most ez a videó a favorit:


https://www.youtube.com/watch?v=iak23opezRg


Megmutatja, hogy még fénysebességgel is (ami nagyon gyors) milyen baromi nagy az univerzum, azon belül is a naprendszerben mekkora távolságok vannak.

2018. márc. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
# 1 És ez még csak a Naprendszer... :O
2018. márc. 14. 11:44
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Én régen valóban nagyon sokat agyaltam ezeken a dolgokon. Olvastam asztronómiát, részecskefizikát, kvantumfizikát. Aztán elértem egy olyan magas fejlettségi szintre, hogy rájöttem semmit sem tudunk. Egy csomó tudományos tény megdőlt, ez amit ma is tudunk meg fog. Teljesen más volt a világképünk az 50-es években, ami ma van az is meg fog dőlni.


A tudomány nem egy lezárt valami. Folyamatosan fejlődik, egyre többet tudunk, közben megdőlnek a régi dogmák. A Földet sem hagytuk el, fogalmunk sincsen milyen is az univerzum valójában. Még csak azt sem tudjuk szimuláció, hologram vagy valóságos lenne. Egy porszemnél is kisebbek vagyunk a világon, ismereteink finoman is szólva roppant csekélyek. Már a milleneum környékéről származó világképünk is megdőlt. Tessék ; Az univerzum gyorsuló tágulása is csak mérési hiba volt, az ősrobbanás is megdőlt az új kutatások tükrében. Teljesen felesleges ezeken sokat gondolkozni, mert nincsenek valós ismereteink a világról.

2018. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, de számomra ezek annyira elképzelhetetlenek, felfoghatatlanok, hogy hiába is gondolkodok rajta. De persze érdekel, izgatja a fantáziámat, de közelebb sose kerülök ahhoz, hogy bármit is megtudjak.
2018. márc. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem csodálkozom hogy itt a Tudományok kategóriában szoktak gondolkozni az univerzumon meg minden más tudományos dolgokon, de én eredetileg az Emberek kategóriába raktam mert főleg arra voltam kíváncsi hogy az átlag emberek is szoktak-e az ilyeneken filózni.


Csak valamelyik moderátor átrakta ide... :D

2018. márc. 14. 12:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5: Szerintem sokan nem szoktak. Amikor ilyen témákról kezdtem el mesélni ismerőseimnek, barátaimnak, akkor a 90%-uk elintézte annyival, hogy én milyen hülyeségeken agyalok, meg hogy jut egyáltalán eszembe ilyesmi. Amikor megkérdeztem, hogy miért, ők nem szoktam ezen gondolkozni, a válasz az volt egyértelműen, hogy nem, soha.
2018. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

A videót nem néztem meg.


Tudod én azt tartom hogy az ősrobbanás előtt is volt egy univerzum. Csak az univerzum nem akkor keletkezett hanem már akko is volt. Abban az univerzumban a fekete lyukak elnyeltek mindent és ez vár ránk is. Sőt az az univerzum is ősrobbanásból keletkezett, és az az előtt is és az az előtti is és így tovább. De honnan ered mindez? Talán mégis Isten teremtette? De akkor Istent ki? Ezek azok amiket soha nem fogunk megtudni.


A másik amiben hiszek az az hogy mindennek van tudományos magyarázata. Szellemek, Isten, telekinézis mindennek. Talán lehet hogy ezeket a sötét anyag vagy a sötét enegrgia okozza, lehet valami még ismeretlen elemi részecske. Talán ezt sem tudjuk meg soha sem.

2018. márc. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az univerzum tipikusan olyan dolog, melynek tanulmányozása közben jön rá az ember, hogy minél nagyobb tudást halmoz fel, annál több ismeretlennel találkozik.
2018. márc. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat. Bár az, hogy semmit sem tudunk, az nem újdonság.

Minnél többet tud valaki, annál jobban látja, hogy mi az, ami még nem tud.

PS: Köszönöm a videókat, lenyűgözőek és nagyon érdekesek!

2018. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

*Bocsánat utolsó, a te kommentedig már nem jutottam el, csak írtam a választ.

De örülök, hogy más is ismeri rajtam kívűl ezt a tényt!

2018. márc. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!