Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A kettesekkel elvégzett...

A kettesekkel elvégzett "pozitív" műveletek miért adnak eredményül mindig négyet?

Figyelt kérdés

A pozitív műveletek alatt a következőt értem:

2[1]2=2+2=4

2[2]2=2*2=4

2[3]2=2^2=4 (hatvány)

2[4]2=2^^2=4 (tetráció)

2[5]2=4 (pentáció)

... s a többi.

Feltételezhetően nem csak egészekre, hanem valósokra is működik.

De miért pont ketteseknél, miért nem háromnál, másfélnél vagy e-nél?

(A továbbiakért lásd: hyper-operátorok, knuth-féle jelölés vagy tetráció.)


Oké-oké. Azt tudom, hogy x[n]2=x[n-1]x, és 2[n]2 visszaredukálható 2+2=4-re, de miért pont 2-nél?



2018. márc. 15. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
21%

Figyi, ha te tudod, akkor miért kérdezed?


Az egyenletekből = értem meg a számokat, a többi9ek, meg a felszabadulást ünneplik, bocsi.

2018. márc. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért nem érted, mert kihagytál néhány lépcsőfokot. A matematikában ez nem lehetséges.

Az állítás kizárólag egészek esetén vizsgálható, minden más esetben értelme sincs.

A kettő páros szám. Bármilyen hatványa ezért azt jelenti, hogy visszavezethető páros számú kettes szorzatára. Annak meg az eredménye négyre végződik, mert így kezdődött.

A páratlanok esetén ez kizárt, a többi szám pedig törzstényezőkre bontva, tartalmaz kettőtől különböző elemet.


Általánosabban, az olyan számok, amelyek a kettő páros hatványai, ugyanezért szintén mindig ugyanazt az eredményt adják. Például a 16 bármely hatványa szintén hatra végződik.

2018. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!