Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen második világháborús...

Milyen második világháborús dokumentum filmeket ismertek? (Németekről)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném tisztázni előre, hogy nem gyűlölettől elvakult filmeket szeretnék, hanem olyanokat, amik tényeken alapulnak, és nem hazug propagandán. Jöhet minnél több, könyv ajánlatokat is szívesen fogadok, ha lehet olyat amit pdf ben le tudok tölteni.

2018. márc. 17. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Az "Unsere Mütter, unsere Väter" elég jó. [link]

Magyarul többféle címmel is láttam a youtube-on.

Mondjuk ez nem dokumentumfilm, csak tényeken alapuló fikció. Hogy akarsz amúgy pdf-ben dokumentumfilmet letölteni?

2018. márc. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a választ! És várom a többit.

Azt a könyvhöz írtam, azt hittem elég egyértelmű, de ha nem, hát most tisztáztam. :D

2018. márc. 17. 10:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Érintőlegesen kapcsolódik ehhez, de van az Izraeli Titkosszolgálatok Története könyv. Nem a Nemere István féle. Sajnos nem találtam neten. De szerintem fontos adalék mind a németek és mind a szövetségesekre(különösen az angolokra) nézve a könyvben lévő háborút megelőző és az alatti időszak. Igencsak árnyalja a dolgokat. Teljesen tényszerű és elfogulatlan.
2018. márc. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
11:09-es A könyv szerzőjét meg tudod mondani?
2018. márc. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dokumentum film sok van fenn a neten, érdemes megnézni őket, a filmrészletek miatt, de mind torzít, elhallgatnak eseményeket, úgy csoportosítanak, hogy tendenciózusan kiemeljenek számukra fontos dolgokat.

Nem ismerek elfogulatlan filmet.

Ajánlom viszont Földi Pál könyveit, magyar származású történész, azt hiszem Svájcban él, elég jó munkái vannak, talán a legkevésbé elfogult.

2018. márc. 20. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Bukást.


Igaz az nem dokumentum film.

2018. márc. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De szólok, hogy a Bukás bizonyos nézőknél a nyugalom megzavarására képes részleteket tartalmaz
2018. márc. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!