Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy helyezkednek el az...

Hogy helyezkednek el az univerzumok a világűrben?

Figyelt kérdés
Szóval. Ugye mi a Föld nevű bolygón élünk ami a naprendszerben van. Ez a naprendszer pedig egyetlen a sok millió közül galaxisunkban, a Tejútrendszerben. Ettől még távolabb pedig még sok sok ilyen galaxis van és ezekek az összefoglaló neve a világegyetem. Ettől még távolabb pedig ezt a sok világegyetemet unverzumok foglalják össze. És ezeket az univerzumokat a multiverzumok. Valahogy így van nem? :D Remélem érthető volt és ha rosszul írtam vagy még valamivel valaki ki tudná egészíteni akkor annak a kommentjét előre is köszönöm.

2018. ápr. 15. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
A multiverzum léte vagy nemléte tudtommal még nincs bizonyítva, és ez alighanem a belátható jövőben így is fog maradni.
2018. ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mojjo ***** válasza:
94%
Nem, nincs így. Nem tudunk semmiféle sok világegyetemről, meg multiverzumról. Persze, teljes bizonyossággal nem zárhatjuk ki a létüket, de jelenleg semmi nem utal arra, hogy lenne valamerre több univerzum, nemhogy bizonyítékunk lenne rá.
2018. ápr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%

"még sok sok ilyen galaxis van"

FAKE!

Helyesen: még sok ilyen lehet.

Ennek a feltételezésnek viszont nincs semmi alapja, csak feltételezés, mely a jövőben sem lesz bizonyítható.

.

"Hogy helyezkednek el az univerzumok a világűrben?"

Sehogy.

A világür a MI Univerzumunk része, mi sem 'benne' vagyunk, hanem azzal vagyunk egy.

2018. ápr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
A multiverzum - aminem kétezésére még cska sejtések vannak - nem ebben a 3 dimenziós térben léteznek; az univerzum és a világegyetem pedig szinonímák.
2018. ápr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

világegyetem = univerzum

A többit már leírták előttem, a multiverzum csak egy elmélet.

2018. ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: Szerintem ezt olvasd újra át :)

Természetesen az nem feltételezés, hogy sok, a miénkhez hasonló galaxis van, ezt pontosan tudjuk. Szerintem ezzel te is tisztában vagy, csak félreolvastad.

2018. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

Az univerzum az a világegyetem.

Az, hogy van-e belőle több - jó kérdés.

Ha van, akkor akárhol is lehet, a mi 3 dimenziónkon kívül. Akár pár cm-re is lehet tőled.

De nem fogsz tudni róla, mert nem lehet az egyikből a másikba átmenni vagy átnézni.

2018. ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Valahogy így van nem?"

Nem.

2018. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#6, pontosan.


Egyébként az egy borzongatóan csodálatos felfedezés volt a történelemben, amikor először fedezték fel, hogy bizonyos csillagoknak, ködöknek hitt pislákoló fénypontok, valójában galaxisok, Hubble álltal.

2018. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

>"Ettől még távolabb pedig ezt a sok világegyetemet unverzumok foglalják össze"


Ha különböző univerzumokról beszélünk, akkor nincs értelme távolságról beszélni. Akármilyen messze mész az ismert téridőben, mindig ebben az univerzumban maradsz. Ha pedig valahogy kilépsz valami egzotikus dimenzióba, egy másik univerzumba, akkor a távolság fogalma is új értelmet nyer. Az is lehet, hogy hagyományos értelemben nem haladtál semmit.


>"univerzumok a világűrben"


A világűr maga az Univerzum.

2018. ápr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!