Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől csipoghatott be a...

Mitől csipoghatott be a boltban a lopásgátló?

Figyelt kérdés
Tegnap kapásból két helyen is voltam, mind a két helyen elkezdett sípolni, pedig nem loptam semmit. Nem találtam meg az indokot, mert bár volt a táskámban egy fém óra, az régebben a kezemen volt, és ott sose csipogott. Mi más okozhatja ezt? Nem merek így boltba menni hogy nem tudom mi volt :D

2018. jún. 6. 09:51
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
89%

Nekem visított már kapu a bankkártyámra is.

Valami mágneses jel, de hogy mi, azt igazán csak te tudod kideríteni. Kutass. Vagy simán a tecsóban csipogj be a kapunál, amikor jön a biztonsági őr a kézi keresővel, azzal le tudjátok nyomozni az okot.

2018. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
akár hajcsat, gyűrű, nadrgaszij, nyaklánc is becsipoghat esetenként.
2018. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:

A bolti kapuk rfid chip olvasók. Kizárólag rfid chip válaszára jeleznek be! Csatok, kapcsok egyebek biztosan nem képesek aktiválni, lévén nem képesek a megfelelő frekvenciájú és kódolású rádiójelek kibocsájtására ellenben az RFID chipekkel.

[link]

[link]

2018. jún. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EagleHUN ***** válasza:

Egyébként szívattak már ezzel engem is.

Egy több évvel korábban vásárolt táskában a vásárlás után nem vettem észre egy ilyen chipet. Ez önmagában még nem okozott volna gondot hiszen a vásárláskor a táskát lehúzták az eladó pultba épített érzékelőn, így a chipben lévő kód kikerült a rendszerükből, ha úgy tetszik náluk deaktiválódott.

Igen ám de egy másik boltban (a nagy számok törvénye alapján) felhasználták ugyanazt a kódot.

Így több évvel később elkezdtem csipogni abban a boltban.

És az első 2 alkalommal egyszerűen nem találtuk meg a chipet.

A 3. átvizsgálásnál lett meg. És igen az őr rfid "gyűrűs" botja segített megtalálni.

2018. jún. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
tegnap vettem egy külső akksit, annak a dobozán volt egy ezüst színű matrica ha jól rémlik, esetleg lehetett az?
2018. jún. 6. 14:06
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
Akár az is lehet.
2018. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

most tudtam megnézni, semmi ilyesmi nem volt rajta, rosszul emlékeztem :D

viszont volt egy fém karórám, ami a táskában volt, esetleg az? (amíg a karomon volt, sose csipogott, szóval nem hiszem)

ma pedig érdekes módon nem csipogott, se az óra, se az a doboz nem volt nálam, minden más igen, akkor lehet mégis a dobozban van valami amit nem látok

2018. jún. 6. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!