Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberiség korai tudományos...

Az emberiség korai tudományos fejlődéséről van esetleg egy átfogóbb tudományos munka?

Figyelt kérdés
Az őskori, ókori és középkori korszakokra gondolok elsősorban. Az első ipari forradalom után már teljesen korrekt módon időrendben vannak a találmányok bemutatva, de előtte nagyon elvétve van egy-egy kor bemutatva. Itt is van egy ilyen kiragadott példa, hátha segít a kérdés megértésében: [link]

2018. jún. 11. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a linket, mert hamar kiderült, hogy nem ír igazat, ott elakadtam, hogy:

"1000-1300-ig Európában egy kellemes, kiegyensúlyozottan csapadékos, a mainál 1C-fokkal magasabb átlaghőmérsékletű éghajlat kényeztette a flórát és faunát. Az időszak alatt 40-ről 73 millióra nőtt a lakosság."

Ez nem igaz.

A XI. századra Európa lakossága 80 millió volt, amely a keresztesháborúkkal és a behurcolt pestissel 60 millióra csökkent és csak nagyjából két, két és fél század múlva éri el megint a 80 milliót. Ha ez téves, akkor a többi adat is kétséges lehet.


A kérdésre válaszolva a különböző kultúrák tárgyalásakor, mivel egységes fejlődés ekkor még nem létezik, szóval a sumér, az egyiptomi, a görög, a római kultúrkörben van szó technikai szintről, fejlődésről, de kigyűjtve, együttesen nem hallottam róla, hogy lenne összefüggő tudományos munka.

2018. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!