Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit tudunk az alábbi Z-logarit...

Mit tudunk az alábbi Z-logaritmusról?

Figyelt kérdés

Annyi ismeretes, hogy:

Zlogx(y) = Zlogz(y) - Zlogz(x),

Zlogx(y) = Zlogx(z) - Zlogy(z),

Zlogx(y) = - Zlogy(x).


Ez mi lehet?



2018. jún. 20. 22:03
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Konstans 0?
2018. jún. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Kiegészíteném annyival, hogy x, y és z nem számok, hanem műveletek, és az mondja meg a Zlog, hogy hányszor kell iterálni az alapot, hogy megkapjuk az adott műveletet. Pl. Zlog+(*) = 1. De ez még nem megoldás, az a kérdés, hogy mi lehet ennek a képlete...

(Így nem jó a triviális konstans 0 megoldás.)

2018. jún. 21. 00:43
 3/21 anonim ***** válasza:
Linkelj már egy forrást erről a Zlogról, soha nem hallottam róla, és szeretném látni a definícióját. Egyáltalán milyen műveletekről beszélünk, mi x, y, z értelmezési tartománya?
2018. jún. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nincs forrás, ezt egy online csoportokban beszéljük meg, és csak úgy jött, hogy kell lenni a műveletiterálásnak logaritmikus inverze. És azt szeretnénk kideríteni, hogy mi ez.

Zlog bemenetei műveletek, kimenete pedig többnyire egy szám, ami azt határozza meg, hogy hányszor kell iterálni az egyik műveletet, hogy a másikat kapjuk meg belőle. Mint írtam Zlog+(*) = 1.

2018. jún. 21. 20:58
 5/21 anonim ***** válasza:
Aha :) nagyon izgi. Akkor adsz egy definíciót? Mert ez a "többnyire szám" elég ezó nekem. Néha kiscica is lehet? És a művelet az milyen művelet, bináris, mint a példáidban? A min(a,b) műveletet hányszor kell iterálni, hogy szorzás legyen? Mennyi az annyi, Zlog_min(*) = ?
2018. jún. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Tom Benko ***** válasza:
55%
Helló, de rég voltál. Definíciók nélkül nem sokra megyünk. Adj definíciót, bizonyíts tételt, és utána mutasd be a problémát.
2018. jún. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

> Néha kiscica is lehet?

Akár, attól függ, hogy milyen definíciót adsz a "kiscaca" nevű matematikai objektumnak, bár azért efelől vannak kétségeim. :)

Azért írtam, hogy többnyire, mert mi van akkor, ha függvényszer iterálok egy műveletet. Tehát például az összeadást nem egyszer, kétszer, háromszor, pí-szer, gyök(i)-szer iterálom, hanem x^2-szer, 1/x-szer, sin(2tg(x-i))-szer,... satöbbi. Sőt, akár operátor vagy művelet számszoros iteráció sem tiltható meg. Tehát a Zlog kimenete lehet szám, függvény, operátor, de akár művelet is.

Nehéz egzakt definíciót adni az iterációra is (talán valami operácionális hatvány vagy hasonló), nem hogy az inverzére. De szerintem, amit leírtam, abból érthető és világos kellene, hogy legyen minden.

2018. jún. 21. 23:20
 8/21 A kérdező kommentje:
Ui. művelet alatt szinte bármit lehet érteni, ami matematikai objektum. Binárisat, decimálisat, komplett számokra értelmezettet, nem csak számjegyekre. Jó kérdés, hogy a minimum függvényt hányszor kell iterálni, hogy azt kapjuk belőle... az én kedvenc példám, hogy a logikai kizáró-vagyolást hányszor kell iterálni, hogy funkcionális szorzást kapjunk belőle... egy nap talán kiderül.
2018. jún. 21. 23:23
 9/21 Tom Benko ***** válasza:
65%
Tehát minket szórakoztatsz a hülyeségeiddel. Az iterációnak viszont egészen korrekt definíciója van, egy tétel következményeként adódik, méghozzá a rekurzió egy speciális eseteként.
2018. jún. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Esetleg, nagy tudású barátom, ismertetnéd velem ezt a definíciót? Örök hála bugyborékolna szívemből. De azt a féle definíciót, ami műveleteket iterál, tehát összeadásból csinál szorzást, szorzásból hatványozást,..stb. . Mert a matematikus közösség - legalábbis én biztos - ezen elsődleges jelentését értem a kifejezés alatt.
2018. jún. 25. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!