Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért jár erős fájdalommal,...

Miért jár erős fájdalommal, mikor elzsibbad egy végtag, majd visszaáramlik a vér?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, mint amikor alvás közben rossz testhelyzet miatt arra ébredek, hogy nem érzem a karomat,mintha valaki másé lenne mellettem, majd ahogy megmozdulok, és elkezd visszaállni a megfelelő vérkeringés, olyan erős fájdalmat érzek míg helyre nem áll, hogy üvölteni tudnék. Ilyenkor mi a leghelyesebb? Megpróbálni mozgatni, vagy nyugton maradni míg visszaáll? Most legutóbb majdnem 2 percig tartott, addig nyögtem a fájdalomtól, és éreztem, hogy hónaljban nyomódott el egy ér, mert utána még ott is fájt egy darabig. Veszélyes is lehet ilyesmi, ha alvás közben hosszabb ideig megszűnik a vérkeringés egy végtagban? Vagy egyáltalán megszűnik teljesen ilyenkor?

Nem akartam az egészség kategóriába írni, mert engem maga a jelenség, a folyamat érdekel, ott meg orvoshoz küldenének egyből. Próbáltam rákeresni goggle-n, de ott is csak betegségekről írnak, de arról, hogy ilyenkor mi zajlik le, arról nem találtam írást.


2018. jún. 22. 06:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Arra sincs válasz, hogy miért jár erős fájdalommal, ha tökön rúgják az embert. Így csinálódott meg!
2018. jún. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:
88%

Az ilyen elfekvések után az idegekbe is lassan "tér vissza az élet", a zsibbadás, bizsergés ennek a jele.

De a vér- és ezzel oxigénhiányos végtagban oxigénhiányos bomlás termékei gyűlnek fel, például tejsav, gondolom a fájdalom oka ezen felgyűlt méreganyagok és az újraéledő idegek túlérzékenysége együtt.

2018. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1. arra van válasz. Az idegrendszerünk valóban úgy van "megcsinálódva", hogy jelezzen az agynak fájdalommal a külső mechanikai behatásokra. Ha nem éreznénk fájdalmat, akkor nem vigyáznánk magunkra eléggé, és már senkinek nem lenne keze, lába, ujjai.

Amire inkább kíváncsi voltam, azt szerintem 2-es válaszoló jól megközelítette.

2018. jún. 22. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!